Hunger Games RPG

4. march 2013 at 12:47 | Larsyn |  Hunger Games

Co jsou to HUNGER GAMES?

Hunger Games je románová trilogie pro mládež, kterou napsala americká spisovatelka Suzanne Collinsová. Hunger Games (Hladové hry) jsou každoročně pořádanou reality show, v níž v přímém televizním přenosu na život a na smrt bojují náhodně vybraní jeden chlapec a jedna dívka z každého z dvánacti krajů. Ale vítěz může být jen jeden, proto jsou účastníci Hunger Games nuceni navzájem si usilovat o život.

Nově vzniklá země Panem sestává z bohatého Kapitolu a dvanácti okolních krajů, o poznání chudších. Hladové hry vznikly jako trest pro kraje za předešlé rebelie proti Kapitolu. V přímém přenosu pak vylosovaní splátci bojují na život a na smrt v nebezpečné venkovní aréně, dokud nezbude jen jediný přeživší vítěz. Ten bude odměněn spoustou peněz na znak toho, že Kapitol dokáže být i schovívavý a mírumilovný. Více...

Proč jsou Hry zpět?

O 75. ročníku, kdy Hladové hry skončily, se nehovoří, takže v přítomnosti neznáme pravý příběh. Celých 5 let nebyly žádné hry, ale prezidentka Vivian Virtue (říká se, že je to vnučka prezidentka Snowa, ona to ale popírá) chtěla pomstu pro svého dědu, a tak když se jí znovu podařilo převzít kontrolu nad celým Panemem, nechala zavřít všechny živé vítěze do podzemí. Stačila za tu dobu už několik zabít, nenašla je však všechny, jelikož nikdy nenalezla 13. kraj a neví, kde se pravě tito rebelové ukrývají. Ona si ale myslí, že se někam přemístili nebo ani nejsou, a proto je nechala na pokoji. Uběhlo několik let a tajemství s revolucí a Katniss Everdeen bylo úspěšně utajeno, když obyvatelům Panemu přislíbila hezkou odměnu. Ti jsou ale teď po několika dalších letech již mrtví, a je nová generace, která nic netuší.

A teď zpět k Hladovým hrám. Jak jistě víme, všichni vítězové jsou zavřeni v podzemí neznámo v divočině nebo někde ukryto v Kapitolu, lokace je neznámá. Nová éra začíná. Prezidentka sama nastavila ročník Her 80. Důvodem je to, že chtěla utvořit fakt že Hladové hry od 75. her nikdy neskončily. Prezidentka Virtue naprosto nesnáší Katniss Everdeen. Nesnáší jakékoli řeči o ní, a tak za jakoukoliv cenu nechala z povrchu Země zmizet vzpomínku na ní. Lidi, kteří věděli o revoluci nechala zabít, proměnit v avoxe nebo je nechala žít, když drželi toto tajemství a ani svým dětem nic neřekli. Byl to opravdový masakr, a počet obyvatel v Panemu brutálně klesl. Co se stalo s 13. krajem? 13. kraj se stále snaží bojovat. Kapitol sice o nich neví, jelikož na ně útočí velmi zřídka a jsou tentokrát opatrní. Možná se mezi Kapitolany právě skrývají vojáci z 13. kraje a ničí je zevnitř, kdo ví?
 


Actual articles

Reklama
OTHER WORLDS [ Přidej se i ty k ostatním rp. ]

obrázek

ikon1 https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92