December 2015

Panemské zákony

30. december 2015 at 15:13 | Larsyn

PANEM

 1. Všechny děti od 12-18 let se musí zaregistrovat ke sklizni, kde mohou být vybráni a následně pak vstoupit do Hladových her. Dobrovolníci smí nahradit zvoleného ze sklizně, ale pouze ve věku od 12-18 let. Jakmile jste nad 18 let, není umožněno se podílet na klání Hladových her, pokud jej sám nevybere prezident/ka nebo hlavní tvůrce. V každém kraji bude vždy jedna dívka a jeden chlapec. Žádné výjimky, pokud není diktováno Kapitolem. Každý vybraný splátce má možnost se rozloučit se svojí rodinou. Jakmile budou Hry u konce, nechť vás provází štěstěna, vítěz získá dům ve vesnici vítězů a nemůžete se znovu zúčastnit sklizně. Vítěz bude mít pak povoleno pobýt v Kapitolu s tím, že bude 24 hodin hlídán, pokud není jinak povoleno.
 2. Několik televizních programů musíte povinně sledovat buď v pohodlí svého domova, ve školách nebo na náměstí. Mírotvorce může kdykoliv vyhledat jakýkoliv dům a zkontrolovat, zda dodržujete zákony. Pokud budete nalezeny za nedodržení tohoto zákona, budete transferován do vazby na výslech, a dokonce poslán do kapitolské vězení, ze kterého se lehce nedostanete.
 3. Je přísně zakázáno vystupovat proti Kapitolu, her nebo vládě Panemu. Zahrnují se všechny písemné, mluvené nebo jiné formy komunikace s veřejností, tiskem a ostatních občanů Panemu.
 4. Právní věk sňatku je od 15 let. Jakýkoliv věk pod 15 musí být podepsán rodiči, je-li v souladu obou stran.
 5. Je zakázáno účastnit se, podporovat, případně pomáhat skrývat homosexuality v Panemu.
 6. Lov všeho druhu mimo vašeho kraj je zakázáno. Ještě více v územích, kde jsou oplocené elektrické ploty. Divočina je oblast, který žádný občan nesmí překročit. Vše kvůli vašemu bezpečí.
 7. Veřejné vzdělávání není právo, ale povinná akce. Všechny děti školního věku od 5 až do 16 roku musí navštěvovat hodiny, pokud nemají smrtelnou nemoc. Mírotvorci mohou nachytat záškoláky. Pro kraje, ve kterých jsou potřeba zaměstnanci, mohou děti ze školy odejít za předpokladu, že mají pracovní papíry, které můžete získat prostřednictvím radnice.
 8. Obchodování jakéhokoliv druhu je pro zisk nezákonné. To zahrnuje lovecké materiály, zboží nebo jiné služby, které neprošlo Kapitolem. Ti, kteří budou chyceni při obchodování se zakázanými materiály budou obě strany postaveni k výslechu. Je-li shledán vinným, stane se avoxem a budou vysláni pro služby Kapitolu.
 9. Kapitol si vyhrazuje právo potrestat ty, u kterých věří, že spáchali trestný čin, i když není žádný důkaz ke zločinu. Také si vynahrazujeme právo změnit nebo vyvolat nový zákon pouze s 24 hodinovou implementací. Podle poroty pak může i nemusí být obviněný odsouzený.
 10. Všichni rodiče jsou zodpovědní za své děti, pokud dítě poruší zákon, může rodič být souzený k trestu stejný nebo vyšší. Pokud nepečují rodiče o své děti, sirotčinec bude k dispozici. To může vyžadovat přemístění dítěte do jiného kraje nebo Kapitolu.
TRESTY: avox, bičování, doživotní vězení, smrt

13. KRAJ

 1. Všichni obyvatelé musí dodržovat rozvrh dne dočasně potetované na ruce, kde bude aktivita a čas. Jestliže jste student ve věku od 5 až 14 let, je povinné navštěvovat hodiny. Každý den je naplánovaná snídaně, oběd i večeře.
 2. Během dne je povoleno pobýt s rodinou 30 minut.
 3. Obyvatelé nesmí mít žádná domácí zvířátka, jako preventivní opatření.
 4. Bez povolení nesmí občané cestovat do jiných venkovních prostor a upozorňovat na sebe tak Kapitolu a ostatním krajům. Občané musí dodržovat vzdálenost a čas pobytu venku.
 5. Při jakýkoliv problémech a odhalení je nutné to ohlásit vyššímu vedení. Při invazi je potřeba se evakuovat do prostor atomového úkrytu a dále se neprozrazovat.
 6. Je zakázané vodit do prostor 13. kraje cizího člověka bez řádné kontroly osoby.

< ZPĚT | DÁLE >


Pravidla arény

29. december 2015 at 20:21 | Larsyn

SKLIZEŇ | HUNGER GAMES

 1. Pokud nejsou Hladové hry, jistě si najdete zábavu v kraji nebo v různých akcích.
 2. Sklizeň se vždycky oznámí 2 týdny dopředu, někdy se to může urychlit a harmonogram se objeví týden dopředu.
 3. Na Sklizni je přítomný vždycky uvaděč kraje a obyvatelé krajů, nicméně nemusíte nutně hrát, ale když si zahrajete, získáte navíc body. Vybraný splátce, který odehraje Sklizeň získává +1, dobrovolníci získají +2 (pozor na reálnost).
 4. Pokud jste odehráli kvalitnější a delší hru, tak získá postava body do obrany/defense. Obranu můžete získat ještě z her, které odehrajete v Kapitolu a za oblázky. 3 oblázky = 1 obrana, ty by se měly přidat hned po Sklizni, pokud tak neučiníme, tak během pobytu v Kapitolu jistě všechno doladíme.
 5. O Hladové hry se snažíme každý měsíc, taky hodně záleží na aktivitě hráčů mimo her. Hry začínáme jen s plným počtem, tzn. 24.
 6. Jste vybráni, co dál? Poté, co jste vybráni si řádně pročtete harmonogram, abyste všechno stíhali. Pokud v nějaký den nemůžete přijít, tak samozřejmě můžete všechno posílat s předstihem.
 7. S kostýmy na přehlídku a rozhovory je nutné se domluvit se svým stylistou, pokud to nemáte jinak dohodnuté. Kostýmy na přehlídku musí být vždy kreslené.
 8. Trénink je pro splátce nutný, může to každého splátce poučit. Ovšem vy jako hráč to nemusíte denně hrát, ale pak za to nedostáváte žádné body.
 9. Soukromé představení můžete provádět v jakýkoliv formách, hráči nám posílají i videonahrávky, kde třeba provádějí vrhání nožem a podobně - hlavně opatrně. Smíte i něco kreslit, vytvářet různá videa, animace atd... Textové formy jsou trochu níže hodnocené, ale pokud je dobře a hezky napsané, tak se to ovšem dobře započítá. Chyby v gramatice vadí v hodnocení. - Upozorňujeme, že soukromé představení k výhře potřebujete.
 10. Rozhovory má na starosti vždycky nějaký moderátor, můžete přijít online nebo si nechat na e-mail poslat otázky. O otázky si musíte psát moderátorovi, který to bude mít na starosti.
 11. Všechno je důležité informace jsou v harmonogramu, takže si je přečtěte. Pokud něčemu neporozumíte, tak se samozřejmě zeptejte.
 12. Aréna 1. den je při úvodním masakru pro adminy namáhavější, proto buďte trpěliví, když se neobjeví hned ve vašem majetku atd...
 13. Pokud se chcete zdržet chyb v aréně, tak si pročtete pravidla znovu nebo se dostavte na chat před začátkem arény, tzn. když se ještě splátci dovážejí k aréně. Dále už během masakru žádné zodpovězené otázky nebudou, to vše až po větším klidu, který oznámíme na chatu.
 14. Úvodní masakr trvá většinou 2-3 hodiny, konec se oznámí nebo uvidíte na stránce arény současné dění.
 15. Kdo vyvázne s celkovým počtem bodů 0 bude hned u krveprolití zabit někým z aktivních splátců. Tím, že ho do arény sám vloží Vypravěč, který rozhodne kde se splátce bude nacházet v odlišných časech, proto se neptejte, kdy koho dáme do arény. Pozornější a rychlejší bude mít oběť.
 16. Arény může maximálně trvat 14 dní, pokud delší dobou nebojujete nebo nic neděláte, tak se o to Kapitol postará a nemusí to být pro všechny splátce příjemné.
 17. Potom už se dostáváme k úplnému konci, kdy se vyhlásí vítěz. Rozhovor určí sám vítěz s moderátorem, musíme mít ale jedna z adminek čas. Vítěz si do té doby musí obstarat šaty/oblek a poté se může vrhnout na rozhovor.

PRAVIDLA V ARÉNĚ

 1. Každý začíná u Rohu hojnosti, i když nepřijde první den na začátek. Každý tam musí napsat post k RH, do jiné místnosti v žádném případě.
 2. Při úvodním masakru musíte napsat jeden post a čekat na chatu na schválení, poté můžete utéct nebo na někoho zaútočit. Je to z tohoto důvodu, aby pak postavy nemanipulovali se zbraní, kterou ani nezískali. Rychlejší post = rychlejší běžec. Pokud si všimnete, že Vám někdo sebral něco, co jste chtěli, ale ještě jste nebyli schváleni, je povoleno napsat post, kde si berete další věci. Musíte to ale napsat jako další post, nikoliv pod příspěvek.
 3. Brát věci musíte podle bodů, které jste získali v Kapitolu při akcích splátců, a taky podle reálnost. Taktéž musíte zůstat u rohu podle času určeného. Záleží na tom, co jste kde a co jste si vzali za věci u rohu. Časy se nesčítají, počítá se nejdelší tj. 30 minut.
 4. V žádném případě nemůžete brát někomu věci z rohu a darovat mu je. Ve spojenectví se smí dělit, ale jakmile je splátce mrtvý, všechno co jsi vzal z rohu a nasbíral po čase arény odejde s ním.
 5. Zbraně můžete získat jen u Rohu hojnosti, nikoli jinde. Možná něco dokážete vyrobit, pokud na to máte dostatečné suroviny, ale nepočítejte s tím, že to bude stejně tak dokonalý jako ten u RH.
 6. Některé kostýmy mohou zvýšit vše splátcům obranu, záleží na tom z jakého materiálu je atd...
 7. Pokud jste někoho zabili, celý majetek se automaticky přičte zabijákovi, pokud máte příliš mnoho věcí a je to na nošení nereálné, budete to mít v závorce [x], což znamená, že je to vaše, ale nemáte to u sebe.
 8. Nezabíjejte nikoho, kdo je nepřítomný na úvodním masakru tzn. u RH ještě nenapsal žádný post.
 9. Jestliže byl někdo neaktivní více dní, fláká se u v aréně nebo hodně často utíká nereálně z boje, tak se nebojte. Hráč to většinou s postavou daleko nedotáhne. Postará se o to už hlad, dehydratace, jiné ošklivé věci v aréně a k vítězství to s velkou pravděpodobností nedotáhne. Stejně tak platí pro hráče, kteří píšou každý sen 1-3 posty za den s tím, že se potřebují občerství, aby jim nebylo odebráno.
 10. Je zakázáno v knížkách psát NonRPG. Na to tu máte NonRPG chat. Otravné komentáře typu hloupých řečí, které byste si měli raději vyřešit nezbaběle a neanonymně na chatu! Jestli jde o nouzovou situaci, tak nám to nevadí např. //jdu pryč, přijď na chat atp...
 11. V místnosti musíte zůstat aspoň po dobu 5 minut. Minimální počet postů jsou dva v jedné místnost - příchod, odchod. Pokud je prostor rozsáhlý, očekáváme, že to uhrajete reálněji a ne že se tam dostanete do 5 minut.
 12. Informace o aréně víte jen vy jako hráč, nikoliv postava. Ta se o aréně musí dozvědět sama, splátce ví jen to, co získal, viděl a slyšel on sám. Stejně tak nemůžete hned někoho najít jen proto, že vidíte jeho post nebo ho vidíte v jiné místnosti hrát. Pokud Vám tohle dělá problém, neotvírejte si jiné knížky než ve které hrajete.
 13. Pokud je v popise něco jedovatého, ale vaše postava má v popisu že sežere všechno a nevyzná se v jedlých plodech, tak se tomu zázračně nevyhýbejte.
 14. Nemůžete každého hned najít, vezměte si příklad z prvního filmu, kdy byla aréna rozsáhlá, a i profíci měli problém někoho najít, i když byl třeba jen na stromě. Nemusí se neustále hrát na boj, zkuste i lovit, vařit, ošetřovat si rány a vymýšlet strategie, ať to nějak vypadá.
 15. Pokud z místnosti odcházíte, napište to tak, abychom poznali, že už definitivně odcházíte! Ne, že se tam budete zdržovat ještě dalším postem, nevidíme Vám do hlavy, takže se pokuste to napsat jasně. Místo, kam odcházíte není povinné psát.
 16. Po aréně se pohybujte podle mapky, nemůžete z jednoho místa přeskakovat až na druhou stranu arény. Jak dlouho budete do dalšího teritoria cestovat je na Vás. Ukázka mapy - tady můžete vidět, že se z míst hor nemůžete dostat k lesům, k lesům můžete jít až přes ledovcovou pláž nebo z místnosti jezera. Zkontrolujte si, jak velká je aréna, abyste nedošli 10 km za 5 minut.
 17. Nemůžete být ve vzduchoprázdnu, jakmile nenapíšete po odchodu z místnosti do další místnosti do 20 minut, považuje se to za vzduchoprázdno. Výpadky proudu, nešel Vám internet netolerujeme. Je nám to jedno, jelikož se na to může vymlouvat každý, i kdyby to byla pravda, tak jste prostě smolař.
 18. Protihráč musí mít šanci k reakci při boji, tzn.nepsat několik příspěvků najednou, musíte čekat až se ozve druhý hráč, než napíšete další útočný post. Žádné útoky, které by člověka hned zabily, např. podříznout krk, oddělávání hlavy od těla, zabodnout meč do srdce, zlomit vaz - o to se ani nepokoušejte, protože to Vám stejně počítat nebudeme a přijdete k újmu spíše vy. Psát jako, že se "pokouší* mu střelit do krku atd... je povolené, neznamená to, že se tam ale trefíte.
 19. Úplně každý útok se počítá, pokud nepoužijete obranu nebo to nevykryjete. Můžete se bránit do té doby, než Vám dojdou body obrany. Byli bychom rády, kdyby to bylo uhrané reálně. Útěk se nepočítá do obrany a nepoužívá se u toho, ale taky nemůžete pořád jenom utíkat.
 20. Jestliže chcete zasadit smrtelnou ránu, tak to jedině, když už nebude mít protihráč žádné body obrany. Normální splátce může od 10 %, profesionálové již od 20 %.
 21. Obrany můžete využívat na jeden útok = jeden post 1-3. Pokud na Vás útočí více lidí, je možné za příspěvek dodat více obrany. Využívat můžete podle toho, jak moc se Vám zdá protivníkovy útoky silné. 1 - záchrana o 5 %, 2 - záchrana o 10 %, 3 - neodebere se Vám za útok nic. Jakmile Vám body dojdou, nemůže psát, že se bráníte.
 22. Je dovoleno útočit na někoho a pak zmizet, ale do té doby než hráč odepíše, tak na něj nesmíte vůbec útočit. Je to ale trochu nereálné, zbabělé a zvláštní způsob hraní, takže by bylo lepší, kdybyste se takových aktivit vyhýbali.
 23. Za Vámi zabitého splátce dostanete 1 - 5 bodů, které můžete vyměnit za % anebo si za to můžete vzít něco z RH.
 24. Zabíjet můžete i beze zbraní, ale těžko může malé dítě přeprat obr vypaseného nebo vytrénovaného splátce.
 25. Finále, (tzn. posledních 5 splátců v aréně) - Máte šanci na reakci jen 5 hodin. Pokud nenapíšete odpověď do 5 hodin, tak zemřete. Jestliže se poslední 6. splátce zabije v pozdních večerních hodinách, finále je přesunuté na druhý den od 10. hodiny ranní.
 26. V každé aréně můžou být přidány další pravidla. Samozřejmě je to takhle u Pentagames (po 5-ti letech) a Čtvrtohry (po 25-ti letech) - rozdíly mezi nimi nejsou, jen jiný název a jiný trest.
 27. Mentor může splátci hodně pomoct, dokonce může něco málo prozradit o aréně. Když si u něj získáte hodně společenských teček, tak Vám může dokonce zdarma posílat sponzorské dary, akorát to ovšem není nic lehkého. Každý splátce začíná stejně, i když jste vítěze znali už z kraje nebo se opijete a hned si sednete. Body se uznávají za počty a kvalitu her.
 28. Poranění = např. jste poranění na pravé ruce a vy jste pravák, takže nejsou vaše útoky úplně nejsilnější nebo máte poraněnou nohu, neznamená, že jste super kamzík.
 29. Jídlo a pití = Každé jídlo/pití, jakkoli je velké, je jen na 2-3 použití, pokud někomu nabídnete, tak se to též odečte. Čísla v závorkách označuje kolikrát ještě můžete pít či jíst, nikoliv počet boxů atd... Je to vždycky jenom jeden balíček.
 30. Útoky nebudou vždy na všechny splátce, často se útočí na skupinky nebo jednotlivce, záleží dost na způsobu hraní a aktivitě.
 31. Správci mají právo na vše. Necháme Vás bojovat, ale kdyby to bylo příliš dlouhé, tak zasáhneme. Nás i pravidla budete vždy respektovat, jinak by tu byl nepořádek. V arénách budeme a jsme vždy nestraní, i když nás třeba rozčílíte, ale taky máme své limity. Můžeme Vás zranit a s tím se i musíte smířit, při nejhorším Vás i zabijeme, není to časté a neděláme to jen tak, pokud nejste neaktivní hráč nebo hráč s občerstvovací hrou, Pentagames/Čtvrtohry nebo jste na nesprávném místě v nesprávném čase. Takže se pokuste, aby jste Tvůrce nenaštvali. Kapitol nemá rád rebely!

SPOJENECTVÍ | PROFESIONÁLNÍ x NORMÁLNÍ SPLÁTCI

 1. V jednom spojenectví může být max. 5 lidí. Pokud bude více lidí, tak Vás předem upozorňujeme, že se na skupinku Kapitol zaměří a krev bude prolita. A pravděpodobně bude jeden či více ze skupinky zabit.
 2. Jestliže má hráč v aréně více než 1 postavu, je zakázáno do jednoho spojenectví zahrnout všechny tyto postavy. Stejně tak nemůže bojovat ani zabíjet svojí postavu. Jestli se někomu podaří dostat obě postavy do finále, tak gratulujeme, ale často se to stávat nebude.
 3. Profesionální splátci jsou splátci z 1., 2. a 4. kraje. Jsou to splátci, kteří mají možnost trénovat na Hunger Games, bývají lepší než ostatní a dovedou si lépe poradit se dvěma splátci najednou. To ovšem neplatí pro ostatní z krajů bez výcvikového centra. Nemůžete být úplně dokonalí, když celý život trpíte hladem nebo něčím jiným. Proto se řiďte podle toho, z jakého kraje jste. A berte v potaz, že lidi v chudších krajích nejsou takové svině jako děti, které jsou do toho odmalička nuceni.
 4. Nemějte ale obavy, že stále budou vyhrávat jen profesionální splátci, to bychom nedopustili, ale někdy se to prostě stává, protože to tak většinou bývá. A bude se stávat často, že to bude právě profík, kdo vyhraje Hry.
 5. Žádné kraje nemají obchody se zbraněmi, ani 2. kraj. Je proto zcela nemožné, že by si někdo dokázal na domů obstarat luk, harpunu, atd... Řiďte se stále podle specializace kraje, něco se v kraji určitě najde a kuchyňské nože se najdou snad v každém kraji.
 6. Fyzická síla postavy neurčuje úplné vítězství a nebuďte zklamaní, když postava získá jen 4 nebo 5 bodů. Už při 6 bodech začínají profesionálové. Vše ale záleží na zpracovaný profil.

NEPŘÍTOMNÍ HRÁČI

 1. V případech, kdy bude hráč dlouhodobě nepřítomný a nehrál by v aréně, tak bude Vypravěčem někam dán a poté ho můžete zabít rovnou nebo se o to postaráme my. Samozřejmě se k té postavě musíte dostat reálně, ne že uvidíte post a hned se svojí postavou běžíte na to přesné místo.
 2. Pokud hráč odehrál úvodní masakr a od posledního útoku neodpovídal, tak je do 20 hodin mrtev a zabit tím, kdo dal největší ránu nebo poslední ránu. Výjimka je finále, kde máte čas na reakci jen do 5-ti hodin a poté se postava stane mrtvolkou.
 3. Pokud nestíháte přijít na začátek, tak budete 24 hodin více či méně chráněni, jelikož jste nenapsali k rohu, pakliže byste tam napsali post, tak je možné, že na Vás někdo zaútočí.
 4. V dalších dnech je možné si na celých 24 hodin vzít jednu omluvu. Neplatí ve finále nebo ve dnech, kde je možné, že může aréna brzo skončit. Nejlépe ty 2.-4. dny. Ochrana neplatí: kapitolské útoky
 5. Kapitolské útoky platí i na neaktivní i na omluvené hráče. Tomu se nedá vyhnout, ale samozřejmě na Vás nebudeme útočit, když budete mít 10 % a budeme vědět, že to třeba ještě někam dokážete uhrát.

SÁZENÍ, PENÍZE [SG Systém]

 1. Sází se vždy do komentáře v příspěvku se seznamem splátců.
 2. Při prohrání sázky zde ztrácíte co jste si vsadili, výherci budou odměněni podle vsazených peněz x kurzy.
 3. ZDE máte přehled, jak je získat a kdo je může získat. Sázet smí jen obyvatelé v Kapitolu a vítězové. Je tam i přehled, co stojí kolik, když pošlete sponzorské dary.
 4. Chcete sázet na splátce? Sázet se může až do té doby, kdy je v aréně 10 splátců, poté už se sázky uzavírají.
 5. Sázejte na svého oblíbence, posílejte mu sponzorské dary a pomozte mu k výhře, ale ať to neporušuje křišťálovou stěnu! - Asi je taky blbost, že by někdo posílal někomu dary z jiného kraje, když se s ním ani nesetkal.
 6. $ můžete získat i jako obyčejný Kapitolan nějakou prací, viz. tabulka $ nebo registrace. Musíte to ale oznámit, abyste měsíčně dostávali výplatu, která se odvozuje podle odehraných her.
 7. Sponzorské dary posíláte rovnou vy, nejde to přes adminy. Můžete napsat do boxu - SG (Sponsor Gifts), který je na stránce arény. Zkontrolujte si také, jestli na to máte a jestli to neporušuje křišťálovou stěnu. Pokud budete chtít nějaké věci, které nemají vypsanou cenu, zeptejte se admina.

< ZPĚT | DÁLE >


Informace o Panemu

29. december 2015 at 15:27 | Larsyn

KAPITOL

Je hlavní a největší město v Panemu, který slouží jako centrální sídlo vlády. Město architekturou jako takové je všem krajům známé, že je velmi moderní a nachází se zde mnoho vysokých budov. V současné době je vše zmodernizované, takže místo mramorů se teď spíše objevují skleněné blyštivé budovy, některé jsou dokonce pozlacené, třeba dobrým příkladem je obchodní středisko. Kapitol se zdá být stavěný jako na ostrůvku, jelikož je téměř celý město zahlcený vodou, avšak všechno je jenom umělé. Stejně jako pláž a voda kolem města. Kapitol je hlavně obklopen mezi skálami, horami - dříve známo jako Rocky Mountains, zabezpečení tam mají téměř neproniknutelné a dobře střežené před výtržníky a těmi. Je zcela nemožné se do Kapitolu dostat bez vědomí vyšší moci někoho výše postaveného. Jakmile se něco neznámého pokusí porušit hranice, budou všechny podezřelé aktivity sestřeleny. Po příjezdu do Kapitolu musí všichni projít kontrolou, hlavně splátci, kteří přijíždění na Hladové hry. Z důvodu Her do města také přijíždí mnoho mírotvorců, aby bylo vše zabezpečené. Srdcem Kapitolu je prezidentský palác, který je zachován ve stejném stavu a nachází se v úplném středu Kapitolu, zdá se to jako velmi snadný cíl, ale to je jen mylná informace. Aspoň to si Kapitolané sobě nalhávají, ale opravdu není celkově snadné se jen tak do Kapitolu dostat.

Obyvatelé Kapitolu jsou obecně považováni za nejbohatší, i chudá část Kapitolu je i oproti 1. kraji 100x lepší. Většina místních obyvatelů jsou dosti dekadentní, kýčovití a málokdy se najde člověk blízký k normálnosti - a v podstatě je v Kapitolu nemožné se dostat k této úrovni. I když se považuje za hlavním městem, tak zdejší obyvatelé nedělají skoro nic namáhavého. Všechno za ně totiž dělá okolních 12. krajů a v Kapitolu si žijí jako v peřince. Je od ostatních krajů oddělený, nepovažuje se za kraj. Je to vlastně skoro jiná země. I přes tu volnost a žádné práce se tu najdou velice kreativní lidi. Hlavně co se týče módy, která je až bláznivá. Kapitolané dost často nosí takové věci, co by si nikdo snad nevzal, ale jim se to samozřejmě líbí. Modely jsou dost extravagantní. Někteří jsou až tak šílení, že dokážou zajít až k míře smrti. Třeba si nechají udělat nesmyslné operace, aby vypadali jako zvířata (obarvit si kůži, nechat si nastřelit pařáty a vousky) nebo aby byli vyšší atp... Zkrátka k "módě" nemají žádné limity.

KRAJE

 • VYŠŠÍ KRAJE
1. kraj - Kvůli jejich luxusnímu průmyslu se tento kraj považuje za jeden z nejbohatších krajů. Kraj profesionálů, výcvik jim je od dětství známo. Většina rodin má jediné cíle dotlačit své děti k vítězství a slávě, ať to stojí co to stojí. Lidi jsou tu odjakživa více rozmazlení. Bohaté smetánky je tam více než dost, velmi málo se tam mohou objevit chudí, kteří v tomto kraji pracují nejvíce a paradoxně si vydělají méně peněz, než nějaký člověk za stolem, který za celý den nehne prstem. Na své reputaci si hodně zakládají a snaží se být nejlepší, vlastně mají i pocit, že jsou nejlepší. A i když nejsou Kapitolem příliš zhýčkaní, tak mají víc než dost. Kraj je velmi krásný, co se týče architektury. I lidé jsou tam dobře vypadající. Hodně často se stává, že se nad ostatními kraji povyšují, i nad samotným 2. krajem nebo 3. krajem, který jim není až moc velkou konkurencí. Avšak, nemohou se chlubit svojí elektroniky, jelikož tu tam nemají skoro žádnou.
Bohatství podle oblázků: 3.

2. kraj - Je známý hlavně kvůli vyráběním zbraní, dokonce i vlaků, a výcvikem mírotvorců, z tohoto důvodu je též považován jako jeden z nejsilnější krajů, co se týče splátců. O rekruty se převážně stará Richard Mason. Dvojka je největší zastáncem Kapitolu, většinou nazýváni jako domácími mazlíčky, proto jsou z tohoto důvodu taky nejvíce Kapitolem zhýčkaní a mají tak lepší vymoženosti než ostatní kraje. Hlavním vojenským komplexem je akademie mírotvorců, ale stále v kraji existuje místo známá jako Ořech, avšak není stále možnost se do hory dostat. Ořech se nachází uprostřed 2. kraje, proto je též nazýván srdcem kraje. V kraji najdete několik vysokých zmodernizovaných budov, zbohatlíci si mají většinou byty v těch nejvyšších budovách nebo ve velkých vilách na okraji města. Ve výcvikovém centru si každý nadšenec Hladových her najde svojí zbraň, soubor zbraní je tam opravdu hodně, kor když si své zbraně vyrábějí sami. Kraj není moc hlídaný, jelikož se u obyvatel výtržníci moc nenajdou. A pokud jsou, jsou to většinou lidé z chudších části, ale i těch je úplně minimálně. Se svým Kapitolem zhýčkaným životem jsou všichni spokojení.
Bohatství podle oblázků: 1.

3. kraj - Je charakteristický především svou technologickou a mechanickou výrobou, které se žádný z jiných krajů ani zdaleka nepřibližuje. Většina výroby je elektronika, která usnadňuje život mnoha Kapitolanům, nebo součástky různých typů, například do automobilů a pistolí. Pokud vyrábějí něco, co by mohlo uškodit Kapitolu, tak je to přísně hlídáno a následně zabaveno. Výrobky jsou nejčastěji vyráběny pro Kapitol. V kraji je vysoká vzdělanost, jelikož většinu staveb tvoří školy, odborná pracoviště či továrny. Lidé jsou zde sice vysoce inteligentní a chytří, ale nejsou to žádní bojovníci. Nemají výhodu ve svalové hmotě ani neumějí zacházet se zbraněmi. Ovšem vyspělost v technologii vedla k ústupku přírody, která se zde skoro nenachází. Pokud ano, tak až za plotem na okraji kraje. Trojka je tedy spíše městského typu s moderními stavbami.
Bohatství podle oblázků: 6.
 • VYŠŠÍ STŘEDNÍ KRAJE
4. kraj - Jediný kraj, který má volný přístup k moři. Rybaření a lovení všech mořských potvůrku musí být Kapitolem povoleno. Ve většině rodin se najde nějaký rybář s licencí. Na lovení mají povoleno používat sítě, trojzubce, harpuny a rybářské pruty. Ve školách už se odmalička učí rozeznat jedlé mořské plody a taky veškeré nebezpečí co pobývá v oceánu. Rodí se zde hodně skvělých lovců, plavců a kuchařů. Kraj je též považován jako profesionální kraj, ale lidé to neberou až tolik vážně jako 2 prvotní kraje. Nachází se zde mnoho odpůrců Hladových her, ale i stejný počet milovníků. V kraji se rozléhají hory, moře a část města je postavena na molu. Avšak k horám nemají obyvatelé přístup. Lidé zde žijí v lodičkách, ale nečekejte žádné luxusní chatky. Většinou v lodích žijí ti chudší občané. Bohatí lidé zde moc nebývají, více se dají považovat za průměrné. Ti mají postavené domky podél pláže nebo za městem.
Bohatství podle oblázků: 5.

5. kraj - Energie a vše co se kolem toho točí. Kraj byl předtím umístěn blízko Kapitolu, ale po incidentu, o kterém nikdo moc neví byl kraj přemístěn o trochu dále, ale ne tak dál, aby měl Kapitol veškerý přísun energie. Kraj se stará o tu světelnou krásu Kapitolu, takže kdyby byl v kraji problém, tak by byl Kapitol ve tmě, ale ti mají zase svojí náhradu, takže by bez energie nebyli moc dlouho. Každý obyvatel by si měl dát v kraji pozor, jelikož se tam mohou vyskytovat nějaké elektrické dráty, a dostat šok není nic příjemného. Kraj není moc krásným místem pro život, ale pořád se počítá do průměru. Co je v kraji však krásné, jsou větrné turbíny, které jsou sestavené v údolí, a tak trochu zdobí 5. kraj. Tam se taky nachází jediná zeleň, jinak je kraj samá budova.
Bohatství podle oblázků: 2.

6. kraj - Primární výrobou je zde doprava. Ať už auta, vlaky nebo letadla. Všechno zvládají vytvořit, pokud na to mají potřebné materiály. Při výrobě jsou všichni pracovníci přísně hlídáni mírotvorci nebo kamerami, aby si z pracovišť nemohli vzít žádné součástky, které by použili pro své dobro. Ta lepší sebranka jsou odměněni i auty, takže si v kraji ne každý žije tak špatně. Kraj je rozdělený na dvě části, a to městská část a venkov. Chudší jsou samozřejmě na venkově, ve městě už většinou pobývají lépe vybavené rodiny. Naopak ale není městský život tak skvělý, jelikož se v ovzduší rozkládá smog a vzduch je celkově nečistý. Architektura budov nejsou moc extra krásné a bordel v ulicích tomu také nedodávají nic víc na kráse. Je to jediný kraj, který má metro. Lidé jsou zde hodně pracovití, stejně nemají nic jiného na práci. Ti, co se zase flákají skončí většinou na drogách, kterých je tu dost, nebo také naprosto zešílí. Drogy také dostaly i jednu vítězku, která na to doplatila smrtí. Kraj je celkově dost přísně střežen, což může být z velké části příčina k těmto aktivitám.
Bohatství podle oblázků: 4.
 • NIŽŠÍ STŘEDNÍ KRAJE
7. kraj - Tento kraj vyniká především ve své dřevařské a papírnické výrobě. Z tohoto důvodu je Sedmička především přírodní kraj. Nenajde se tu moc technických udělátek. Čeho je tu naopak hojně, je příroda. Husté a zelené lesy pokrývají většinu kraje, jehož zbytek tvoří hory a řeky. V kraji nejsou budovy typické pro velkoměsta. Spíše se tu objevují sruby nebo vesnická stavení, které jsou většinou v malých seskupeních. Díky dřevařské výrobě se zde lidé setkávají se sekerami, pilami a dalšími věcmi v tomto odvětví. Sedmička se bohužel řadí již mezi chudší kraje, takže zde většinou lidé začínají pracovat již od Sklizňového věku. Muži pracují spíše v lesích, čímž také získali na síle, zatímco ženy spíše v manufakturách na zpracování papíru. Tím, že zde lidé pracují v mládí, si osvojili dovednosti se sekerou. Jen málokdo ze Sedmičky nebude vědět, jak ji použít. Takže by v aréně mohli leccos předvést.
Bohatství podle oblázků: 8.

8. kraj - Je známý hlavně kvůli své textilní výrobě. Většina oblečení, které je ušito v Kapitolu, pochází z látek z Osmičky. Najdete zde mnoho skvělých malířů, ke kterým patří i vítězové kraje - Kyra nebo Ezekiel. Pana Ezekiala Potta mohou obyvatele znát jako významného návrháře. Moc zeleně tu nehledejte, protože té tu ostatně moc není. Jediná, která se tu tak vyskytuje je v okolí přehrady, ale to je sem tam nějaký plevel. Vlastně tu nejsou ani terénní nerovnosti. Najdete tu hlavně velké množství továren, ze kterých stoupají mohutné komíny. Lidé zde začínají pracovat již v brzkém věku, jelikož se Osmý kraj řadí mezi ty chudší a lidé mají co dělat, aby obstarali dostatek jídla pro rodinu. Lidé zde nemají možnost se setkat se zbraněmi, takže se od nich ani nečeká, že by byli nějací výborní bojovníci. Většina lidí, co zde žijí je velmi zručná v šití na šicím stroji i v ruce.
Bohatství podle oblázků: 7.

9. kraj - Nejtypičtější pro tento kraj je rozsáhlé pole, na kterém se pěstuje obilí. Od pšenice přes oves, žito až po ječmen. Jsou to skoro nekonečné zlaté plantáže, které se po dobu zrání zdají skoro opuštěné. Ovšem když přijde na žně, tak se hemží snad celým krajem. Dokonce i malé děti vezmou do rukou srp a jdou pomáhat sklízet úrodu, jelikož jsou zde chudší rodiny, kterým se hodí každý peníz. Skoro každý zde ovládá srp nebo kosu, za účelem sklízení obilí, již odmalička, avšak se tento kraj nikdy nezajímal moc o Hry. Nejsou tu tedy žádní velcí bojovníci, avšak nějakou sílu získali kvůli snášení pytlů obilí do sýpek, nicméně se na nich podepsal i hlad. Devátý kraj rozhodně neoplývá nějakou technikou. I samotné stavby, které se zde nacházejí jsou spíše venkovská sídla rozdrobená po malých skupinkách po kraji.
Bohatství podle oblázků: 9.
 • NIŽŠÍ KRAJE
10. kraj - Farmy, pastviny a hostince. Takto můžete znát 10. kraj. Není to žádný kraj, který by oplýval velkými budovami nebo vůbec nějakými budovami. Těch je tu jenom minimálně, pokud nepočítáme stodoly, ve kterých obyvatelé většinou žijí. Kraj už se počítá do nižších, takže život je tu dost mizerný. Sice mají lepší rodiny velké pozemky, statky nebo stáje, ale občané si i tak nežijí moc dobře, jelikož většina z toho jde do Kapitolu nebo lepším krajům, občanům pak zbývá jenom malá část. Lidé mají už odmalička způsobilost pro chov hospodářských zvířat, stejně tak dokážou snést smrad ze zvířat, a většinám nedělá problém maso zpracovat nebo vidět krev, v tomhle mají obyvatelé kraje tuhý kořínek. Specializací tohoto kraje není jenom maso, ale také sýry, mléka atp... Vegan si zde pohodlné místečko zrovna moc nenajde. Lidé jsou tu dost komunikativní a rádi si užívají, proto jsou zde hostince, které jsou každé večery zaplněné i před vchodem.
Bohatství podle oblázků: 11.

11. kraj - Kraj se zabývá zemědělstvím. Ovocné sady, obilné, kukuřičné i bavlněné pole se rozkládá po celým kraji. I když se zdá, že mají jídla dostatek, tak není. Lidé jsou tu podvyživení i navzdory svému zaměření. Téměř vše, co je zralý se hned dováží do Kapitolu, stejně tak jako předchozí 10. kraj. Je zde nejvíc mírotvorců, kteří dohlíží 24 hodin denně. Dohled je tu opět přísný, více jak 6. kraj, kde mají většinou jenom kamery. Obyvatelé nemohou snad nic, je i těžké se dostat přes mírotvorce pryč a vykašlat se na práci, natož opustit kraj. Obyvatelé žijí ve dřevěných domcích. Někteří dokonce nemají ani příbytky, kde by se schovali, takže valná většina zůstává venku nebo v jiných uzavřených prostorech, kde mají přístup, jen s dekou. V podstatě je tento kraj v otroctví, ironicky se zde vyskytují mnoho černochů.
Bohatství podle oblázků: 10.

12. kraj - Poslední a nejchudší. Bohužel takový je 12. kraj. Co se týče Hladových her, jsou v kraji jen slaboši, jelikož nemají v mladých letech žádný přístup k namáhavějším pracím. Děti jsou tu doslova vybíráni na popravu. Práce v dolech je povolena až od osmnáctého roku, ostatní děti jen přežívají a pomáhají rodinám si vydělat různým způsobem jak to jen jde, jako třeba na černém trhu, o kterém samozřejmě Kapitol ví, ale nechá je v tom pokračovat. Pokud mírotvorce chytne někoho při činu, přijde s velkou pravděpodobností trest. Většina rodin má víc jak jedno nebo dvě děti, velmi často se stává, že je někdo jedináčkem. Důvod budou oblázky, jelikož většina rodin žije jenom z oblázků. Pak už jenom doufají, že je na Sklizni nevyberou. V kraji se objevuje hodně výtržníků, jelikož tu živobytí není žádná peřinka. A také je to nejnenáviděnější kraj Kapitolu, takže se jim zrovna v ničem moc nefandí.
Bohatství podle oblázků: 12.

13. KRAJ

Hlavním průmyslem kraje jsou nukleární zbraně. Během temných dnů byl kraj zničen, později po 75. Hladových hrách bylo zjištěno, že je stále v provozu. Nicméně není tato informace současnému Panemu známá. 13. kraj je pro okolní kraje stále zdevastovaný a neobyvatelný. Ti, kteří přežili a věděli jsou již mrtví nebo kvůli své loajalitě drží jazyk za zuby. To, že 13. kraj byl hlavně specializovaný na grafit byl jen pouhým výmyslem Kapitolu, aby udrželi pod pokličkou pravdu, že se kraj zabýval i výzkumem a vývojem jaderné technologie. Po poslední válce, kdy se vzbouřili všechny kraje, tak zase 13. kraj padl rovnou po Kapitolem. 3 roky po vítězství rebelu se Kapitol i 13. kraj dokázali vzchopit, následně po tom zmizela Katniss Everdeen. O Katniss již nebyly žádné informace a nikdo se o ní pomalu nezajímal. Kapitol nastolil zas pořádek a vrátily se Hladové hry s 12. kraji. Povrch kraje je ale stále neobyvatelný, proto z tohoto důvodu žijí obyvatelé neustále hluboko v podzemí a skrytí před nepřáteli z Kapitolu a ostatními kraji, čímž se nadále vyhýbají klání Hladových her. Obyvatelé 13. kraji neměli dostatek síly z předešlých bojů, jelikož bylo mnoho ztrát při životě, a proto se jim proti Kapitolu nedařilo zpětně udeřit. Takto se stal Kapitol zase nedotčený a vytvořil se úplně jiný systém, kde nezbyl žádný z rebelů a některé donutila prezidentka Virtuová mlčet za velmi štědrou cenu. Jiní rebelové i starší vítězové byli zavřeni do podzemí Kapitolu, a jsou pravděpodobně již všichni mrtví. Nikdo neví, na čem pravda visí a nikdo to nevyhledává, jelikož o takových věcech málokdo ví. Je zcela nová éra, noví obyvatelé, nový začátek.

Všichni obyvatelé kraje získají každé ráno dočasně vytetovaný rozvrh na ruku, ve kterém zjistí, co v ten den budou dělat. Ukazuje aktivitu a čas, plán hlavně závisí na věku a práci. Všichni mladší patnácti let musí chodit do školy, kde se budou učit pravou historie a základní učivo. Lidé zde nesmí mít domácí zvířátka, během každého dne při přestávkách můžete pobýt s rodinou 30 minut, poté už jen při náhodných událostech a volných dnech. A jelikož žijí v podzemí, moc přírody tam nemají, někteří mají přístup na povrch, ale to jen minimum, aby se neprozradili Kapitolu. Prostory trochu představují vězení, všichni chodí ve stejných šedých uniformách a nikdo není lepší ani horší, všichni obyvatelé jsou na tom stejně. Navzájem si pomáhají, aby přežili. Zdejší lidé jsou pracovití, stejně každý den musí něco dělat, někdo se jen tak flákat nemůže.

ŽIVOT V PANEMU

V krajích nefunguje žádná elektronika - telefony, mobily, počítače, to většina krajů nezná. Nepočítá 3. kraj, který se technologií zabývá. V 5. kraji se najde nějaké dráty po ulicích, ale energie je ze solárních panelů a větrných elektráren. V 6. kraji se ještě najdou mechanika a různé dopravní prostředky, ale ostatní kraje už takové hračičky znají jen od mírotvorců nebo z televize. Ovšem každý kraj má televizi nebo spíše projektor, které stejně fungují jen při důležitých hlášeních a Hladových hrách. V krajích se sice najde ještě nějaká ta elektřina, ale od 10.-12. kraje už elektřinu najdeme velmi zřídka. Ti jsou spíše na svíčkách. Vítězové mají ty technologie od Kapitolu trochu vyspělejší, aby o nich měli neustále informace, ale i tak nejsou v kraji ničím zvýhodněný, takže nějaké ty telefonáty do Kapitolu nebo jinými vítězi mohou všichni vítězové provozovat. Stejně mají ale všichni vítězové volné možnosti pohybu po Kapitolu. Lidé mají jenom to, co jim kraj nabízí. Někteří, jmenovitě 2. kraj, mají trochu více hračiček než ostatní kraje, ale zase to není kraj, který by Kapitolu příliš trápil, jelikož se u nich nachází veškerá vojenská síla.

Jméno Panem pochází z latinské fráze "panem et circenses", což v překladu znamená chléb a hry, že každý kraj dostává dostatek jídla a v zemi jsou velkou zábavou Hladové hry. Stejně tak jako každý za oblázky dostávají obilí a olej jednou za měsíc po dobu jednoho roku, množství záleží na počtu oblázků, za to kolik hodí do osudí svých jmen. V zemi je dobře známo, že vládne diktatura. Panem se nachází v Severní Americe, ale už není tak velký jako předtím bývalo. Většina států je pod vodou, takže je proto Panem o dost menší než dřívější Spojené státy, skoro i polovina. I proto se tak snížila populace. Po poslední obnově Panemu se rozdělení a umístění krajů trochu změnilo, je proto možné, že nejsou některé kraje na původních místech. Bohatší kraje byly hodně zmodernizované, hlavně u profesionálních krajů. Volnost je větší, než předtím kdy bývala. Sice jsou kamery všude možně po zemi jako to bylo vždy, a o takových aktivitách vyšší moc v Kapitolu ví, ale nezasahuje, pokud to nebude nutné. Avšak to proti vás mohou kdykoliv použít, takže je radno si se zákonem nezahrávat. Pokud vás mírotvorce načapá dělat nezákonné věci, zasloužíte si výlet k pranýři. Stejně tak je to se všemi černými trhy, zakázané a jakékoliv bloudění do jiných krajů. Kapitol jen přihlíží a poté v nečekané situaci zaútočí ve velkém. A kdyby chtěl někdo bloudit do jiných krajů, je to zcela nemožné, jelikož jsou všechny kraje oddělení vysokými zdmi. Dostat se do kraje je možné jen bránami, které jsou hlídané nebo vlakem. V Panemu se ovšem vyskytují místa, kde jsou jen elektricky oplocené ploty, které ne vždy fungují nebo jsou poničené a nízké, proto je možné se dostat do neutrálních prostorů jako jsou třeba hluboké lesy. Všechny kraje jsou vždycky hlídané kamerami, v horších krajích, kde nejsou lidi zcela loajální se více vyskytují mírotvorci, aby udrželi kraj v pořádku. A pro pořádek, aby si krajané nemysleli, že se dostanou jen na pranýř za špatnou věc, tak za opakované porušení a několikáté dovezení k pranýři je možné už dostat kulku do hlavy. V tomhle jsou vítězové vůči tomu imunní, hlavně prvotní kraje. Ale i někdy se stane, že ne každý vítěz projde bez nějakého trestu.

< ZPĚT | DÁLE >


Pravidla RPG

23. december 2015 at 19:01 | Michelle

MANIPULACE S POSTAVOU

 1. Máte povoleno si vytvářet postavy jiného pohlaví.
 2. Pokud si zakládáš postavu splátce, tvůrce nebo mírotvorce, je potřeba si udělat nováčkovské testy před nebo po registraci postavy, nicméně, postava nebude zveřejněná, dokud neprojdete testy - hlas se k adminovi nebo napiš na herní e-mail: rpg-onhg@seznam.cz
 3. Při výtvoru stylisty je nutné poslat nejdříve návrhy kostýmů, redaktoři musí vytvořit úvodní článek.
 4. Herní kontakty budou veřejné pro ostatní hráče, aby Vás mohli zkontaktovat.
 5. Dříve, než si vymyslíte nick, jméno postavy a face claim, tak si zkontrolujte, zda jsou ještě volné.
 6. V každém bodě (historie, postava atd...) musíte napsat min. 150 slov. U Kapitolanů a obyvatel z 13. kraje (stálejší postavy) musíte napsat rozsáhlejší profil, nesmí být odfláknutý - min. 200slov. Ideální bude, když si profil více zpracujete.
 7. Fotka vaší postavy nesmí být kreslená, selfie, nekvalitní, s obličejem příliš zblízka a fotky z akcí, bulváru atd... Formátu jpg, png a gif - velikost větší jak 250x250
 8. Face claim se zde nesmí opakovat, žádní herci z trilogie HG, vyhni se svým osobním fotkám, pokud nemáš jistou potřebu ji sem nutně narvat.
 9. Jména by se neměla podobat, ani jejich životy by se neměly zakládat na stejném principu. Život jde dál, a u nás neexistuje žádná reinkarnace.
 10. Kapitolani nesmí mít fotky známějších herců, jestli je vzhledově starší, tak se dají ještě povolit. - Stejně jako ve filmech je i u nás zvýšený věkový limit ve vzhledu. 13. kraj si vytvářet smíte, ale bude lepší se jich vyvarovat.
 11. Postav může mít kolik chcete, ale musíte za ně stíhat hrát. V aréně jsou povoleny jen 2 postavy, V.I.P. hráč 3, pokud bude chtít.
 12. Do historie se nesmí psát, že je/byl váš rodič vítězem nebo sourozenec, který absolvoval arénu, jestliže tam opravdu nebyl. Vše už je několik Her zaznamenáno, a proto by to byla úplná pitomost. Vymýšlet si nemůžete, ale domluvit se s hráči, co měli/mají tyto postavy můžete.
 13. Pokud zemřete, můžete se zaregistrovat znovu a čekat na další Hry.
 14. Pokud už nechcete za svou postavu hrát, můžete ji nechat zabít, ale musíme se o tom nějak dozvědět. Platí jen pro vítěze, Kapitolany a obyvatele z 13. kraje.

HRA U NÁS

 1. Vaše postava nesmí být logicky na dvou místech najednou.
 2. Splátci v krajích (platí i pro 13. kraj) i v aréně píšou do závorky č. kraje, př.: Jméno Příjmení [2], Kapitolani a vítězové se tím nemusí zatěžovat.
 3. V hvězdičkách píšeme jen v přítomném čase.
 4. Co vaše postava říkábez ohraničení.
 5. Co vaše postava dělá*Leze na strom* - Smíte rozepsat i co postava má na sobě a kde se třeba nachází. (V aréně je to dokonce nutností rozepsat v jakém místě vaše postava je.*
 6. Co si vaše postava myslí*/Asi vylezu na strom/ začne lézt na strom* - Není to sice zakázané, ale tomu se prosím vyhýbejte, ostatní postavy zde neumí číst myšlenky.
 7. Hrajeme podle skutečných dnů a času (den, noc), nemůžete tedy pokračovat další den v tom samém. V aréně už vůbec ne. Pokud chcete dopsat něco, co jste nestihli dopsat, oddělte minulost enterem.
 8. Pište rozsáhlejší posty. Uvidíte, že se Vám potom bude i lépe hrát a číst. Pokud budete mít problém nebo nevíte co znamená rozsáhlé, tak nám to oznamte a my Vám s tím pomůžeme. Klidně Vám pomůžeme i s výtvorem lepšího profilů nebo s výběrem FC a obrázku. Avšak nečekejte, že to uděláme za Vás.
 9. Nemůžete cestovat do jiných krajů, pokud jste krajanem jistého kraje. Jsou místnosti, které jsou propojené s jinými kraji, ve kterých hrát můžete. Samozřejmě jsou tyto místnosti zakázané, takže pokud budete chyceni, dostane se na pranýř - jeden trest = mínus 1 % v aréně.
 10. Vaše postava by měla mít všechny akce v Kapitolu v pořádku (přehlídka, soukromé představení, rozhovory) - Důležitým bodem je mít aspoň v pořádku soukromé představení, jestliže nebude mít splátce splněné soukromé představení, postava nemůže být vyhlášená za vítěze. Buď byste se měli vzdát po svém nebo se dočkáte kapitolských nepřátel. Postavy, které mají všechno mají u nás velký plus a Kapitol vás nebudou brát za lemply.
 11. Pokud nebudete mít na Hry čas a budete vylosováni, můžete se odvolat. Omluvy platí jenom týden dopředu. → Omluvy z Her
 12. Jestliže budete mít zájem o další arénu, musíte si jí zasloužit a ukázat nám nějakou aktivitu i mimo arénu. Nemusíte nutně každý den hrát, stačí se vyskytovat na chatu, aby byl způsob pro nováčky si domluvit hru. Pokud se tak nestane. Nebudete se ozývat, nebudeme se ozývat ani my.
 13. Pokuste se hrát s více lidmi, ne jen se svými oblíbenci.

ZAMĚSTNANCI HUNGER GAMES

 1. Všichni, kteří budou v po čase Hladových her neaktivní, mají povinnost nám to předem oznámit. Aspoň dva dny předem.
 2. Stylisté musí své kostýmy nejlépe kreslit, na rozhovorech si můžete skládat obrázky z internetu, ale kresby jsou stále lépe hodnocené. Stylisté mohou navrhovat i pro jiný kraj, pokud ho hráč o to požádal a stylistovi se bude chtít, jinak má za úkol navrhovat pro svůj kraj.
 3. Uvaděči a mentoři mají povinnost hrát na turné vítězů, pokud ho sám vítěz/ka o to požádá.
 4. Hlavní trenér vždy začíná trénink ve výcvikovém centru, pokud tak neučinil, nikdo nesmí v centru trénovat. Ostatní trenéři se musí objevit při tréninku na chatu. Není nutné trénovat splátce, pokud o to sám hráč postavy nepoprosí.
 5. Moderátoři musí mít na rozhovory náladu a čas, později musí ten samý moderátor udělat rozhovory i s vítězem.
 6. Avoxové jsou postavy, jejichž majitel musí být aktivnější. Nemusí dennodenně hrát, ale u důležitých událostí se musí objevit.
 7. Mírotvorci a tvůrci musí nutně projít testem kvalifikace, aby mohli za postavy řádně hrát.
TVŮRCE
 1. Tvůrci musí při Hrách sledovat místnost řídicího centra Hunger Games, kde dostávají od hlavních Tvůrců povely. Někdy po Vás může hlavní chtít, abyste něco sami vymysleli a následně k tomu našli i potřebné materiály.
 2. Měl by mít fantazii, chuť k psaní a velkou slovní zásoby, jelikož píše za Vypravěče v aréně.
 3. Nesmí dělat věci bez povolení hlavních Tvůrců. Pokud tak učiní, postava mu bude smazaná.
 4. Útoky jsou rozděleni na 2 formy. Psychické (halucinace, reprozob - jabberjay v CF) a fyzické útoky (lavina, kyselina, mutanti).
 5. S útoky musíte pokračovat, dokud neuděláte to, co Vám bylo řečeno nebo Vám sám admin neřekne, abyste to ukončili.
 6. Splátce by o tvém útoku měl vědět, pokud ho ignoruje, tak to hráči oznam.
 7. Pro další útok nebo další úkol musíte počkat, než napíše většina splátců nebo neodepíšou do 5 hodin.
 8. Tvůrce by měl být nestranný, takže by v aréně neměl chtít vyhrát. A i kdyby, furt zde platí křišťálová stěna, takže kdybychom si všimli, že kvůli informacím z řídicího centra dělá bonus své postavě, procenta půjdou dolů.
 9. Vypravěč se píše tučným písmenem, všechny kódy, které potřebuje využít k Vypravěči jsou schované pod otazníkem [?], který je vedle kolonky kam se píše text.
MÍROTVORCE
 1. Nejlepší mírotvorci jsou muži. Aspoň jsou to většinou muži, ale mohou se objevit i nějaké ženy.
 2. Hráč s mírotvorcem by si měl hlavně přečíst Panemské zákony, aby byl obeznámen se vším, co se v Panemu nesmí.
 3. Mírotvorce má volný pohyb po celém Panemu, ale taky to musí být loajální člověk. Při tréninku projdou testy, který rozhodne, zda je člověk hoden být mírotvorcem. O jejich pohybu je samozřejmě vedený záznam a Kapitol vždycky ví, kde se dotyčný nachází.
 4. Většina z nich pochází z Kapitolu nebo 2. kraje, u kterých je to více možný. Není moc pravděpodobné, aby byli z jiných krajů.
 5. Mírotvorci jsou vždy fyzicky zdatní, málokdy se objeví mezi nimi mírumilovná duše, s větší pravděpodobností ne.
 6. Po každém porušení zákonu musí osobu dovézt do kraje na pranýř, tam bude trest proveden bičováním. Pokud půjde později splátce do arény, bude mít snížená procenta. 1 trest = -1 %
 7. Mírotvorce, který se stará o určitý kraj může chytit i obyvatele z jiného kraje, ale má za úkol občana pak vrátit do kraje, ze kterého pochází.

CHYBY HRANÍ RP

Při aréně se za chyby odečítá 10 %. Většinou Vás o chybě admin oznámí, jestliže budete nadále pokračovat, 10 % půjdou dolů bez varování.
 1. Pravidlo profilů → Dodržování popisu v profilu. Musíte hrát tak, jak jste si postavu napsali. Pokud nejsou schopnosti sepsané v profilu, tak je neumíte. Lépe provedené a rozsáhlejší profily mají vždy výhodu, rozepíšete se o více věcech a postava nemusí být v aréně tak chabá a plná nedostatků. Povaha, vzhled a historie postavy musíte dodržovat, a nevymýšlet si co postava třeba ani nezažila nebo odehrát to jinak, jak by to být nemělo. Jestliže často zapomínáte, proto je postava přece zveřejněná na webu.
 2. Mary/Gary Sue → Vaše postava není dokonalá. Hrajte reálně, postava neumí všechno. Nikdo není dokonalý v reálu, tak se i podle toho řiďte. Takové postavy nebereme. Při postihu v aréně a ignorování např. obrany půjdou procenta bez upomínky dolů. Zkuste se řídit také podle krajů - První, Druhý a Čtvrtý kraj jsou profesionálové, je proto zřejmé, že boj s nimi bude složitější, pokud nejste též trénovaný profík ze zmíněných krajů.
 3. God-moding → Pokud na někoho zaútočíte nebo něco uděláte, nemůžete určit, jestli to protihráčovu postavu postihlo či ne. V žádném případě nebudete psát: *Bodne mu do břicha a trefí se až vykrvácí.* Hráč se tomu může stále vyhnout, u nás prostřednictvím bodů obrany v aréně. Při normální hře je tato možnost neomezená a stále protihráčovu postavu nesmíte ovládat.
 4. Křišťálová stěna → Takzvaná křišťálová stěna je rozdíl mezi hráčem a postavou. Hráči jste vy. Sedíte u počítače a ťukáte prsty do klávesnice, čímž ovládáte svou postavu. Vaše postava žije příběh, jež jí vymýšlíte. Ale nejste to Vy. Pokud tedy nemáte rádi nějakého spoluhráče, nedávejte mu to najevo svojí postavou.
 5. Metagaming → Vy jako hráč znáte postavu spoluhráče, přečetli jste si její profil a víte, co umí, čeho se bojí atd... Neznamená to ale, že to ví i vaše postava. Vaše postava hraje jenom na základě toho, co si prožila a co od ostatních zjistila prostřednictvím hry, nikoliv, že to řekne jiný hráč nebo že jste si to přečetli. Vaše postava ví pouze věci, které se dozvěděla na základech svých zážitků, ne vašich!
 6. Příliš velké drama → Už z názvu to můžete každý pochopit. Samozřejmě nějaké to drama se odehrát může, ale pokud se třeba postava malinko škrábne nebo jí chlapec/dívčina poprvé ublíží, neznamená to, že se zhroutil svět a postava se stane úplně nesnesitelnou. Pokud jste něco nezažili a nevíte úplně, jak byste se s tím vypořádali, tak raději vše odehrajte v menší míře nebo si to vyhledejte na internetu, jak takový člověk prožívá nemoc či jinou bolest, a nepřehrávejte situaci jinak.

PRAVIDLA HRÁČE

 1. Sprostá slova ve hře smíte používat, ale nic se nemá přehánět. Na chatu však na ostatní hráče nenadávejte, a pokud už si potřebujete něco vyříkat, tak si to vyříkejte o samotě.
 2. Zbytečné a opakované vyvolávání konfliktu s adminy či jinými hráči.
 3. Spamování, nadávání ostatním hráčům za vítězství nebo za to, že provedl něco špatně, psaní schválně do knih nesmysly, protože nemáte co dělat, netolerujeme! Nudu si vykompenzujte jinde.
 4. Jakékoliv rasistické kecy zde nejsou tolerované vůbec, všichni jsme si rovni a kdo je prostě neandrtálec, tak ať jím zůstane klidně i nadále, ale ne u nás.
 5. Téma násilí je tu jasné (Hunger Games), sex je normální lidská činnost, ale prosíme aby hráči pod 15 nic takového neprováděli, a vyvarujte se hraní u postav, které jsou též mladičké. Neumíme věštit komu je kolik, takže to prosím respektujte.
 6. Odmítání a nerespektování správců. → Hráč se musí správně nebránit a neodmítat Vyprávěče, i když se to může zdát nespravedlivé. Panem opravdu spravedlivý není, reálný život taky ne. Bereme každého hráče stejně, i když jste nováček, tak nedáváme přednost hráči, který je u oblíbencem nebo je tu déle.
 7. Opakované porušení pravidel, nezeptal se a výmluvy typu "nepochopil/a jsem".
 8. Spamování jiných RPG nebo propagování při nepřítomnosti admina, který si o to neprosil je tu zakázané!
 9. Za porušení/opakování ze zmíněných věcí Vás vyhodíme ze hry.
 10. Pokud jsi četl/a všechno aspoň do této části, napiš do registrace u otázky "Souhlasíš s našimi pravidly? Četl/a jsi je?" - Middle finger, jinak nebude tvá registrace přijata.

< ZPĚT | DÁLE >


Christmas Express - Vánoční večer

20. december 2015 at 20:54 | Michelle


Lizzie Sharbino

20. december 2015 at 16:25 | Michelle |  Deceased

Player: Renaiti

FC: Brighton SharbinoContact: renaiti@seznam.cz

Age: 14 - zmasakrovaná: N. Finefeather


Token: Myší ocásek

[ lizí šárbínou ]


Jedná se o dívku se vzezřením anděla, ale duší ďábla. S velkou radostí se totiž vyžívá v ponižování, strašení a psychickém mučení mladších a slabších duší, než-li je ona sama. Rozhodně jí nedělá problém povýšit se takto i nad zvířaty, ať už třeba savci nebo hmyzem a dokázat, že člověk opravdu nemá v jejich říši žádného přirozeného nepřítele. Nedělá jí to však žádné šrámy na duši, ba dokonce ji to v mnoha případech i těší. Je celkem zběhlá ve výstavbě různých pastí, které chystala na myši nebo na mladší sestru, i z toho mála, co doma měli. Aby se následně mohla rozesmát na celé kolo, až se do ní někdo chytí. Celkově je ke svému okolí odtažitá a chladná, snad jako by žila v nějakém vlastním světě. Ovšem i přes tento fakt, umí být velmi dobrou řečnicí a získat si tak na svoji stranu ne jednoho člověka. Z čehož jasně vyplývá, že nějaká přetvářka jí není úplně cizí. Od minulých Her, do kterých byla vybrána její sestra, se začala pilně učit s kuchyňským nožem a ne jen řezání a kuchání nějakých zvířat, ale i házení s ním, stejně jako střelbu z praku...


I když si to sama nepřipouští, má psychické problémy. Její rodina si nikdy nežila v přepychu a neměli možnost dovolit si to, co mají třeba děti v Kapitolu, ovšem i přes tento fakt se u ní dobře vyvinula schopnost vztekat se a vybuchnout pokaždé, když se jí něco nelíbí. Což už mělo pro ne jednoho člověka v jejím okolí fatální následky, stejně jako touha být ve všem tou nejlepší. Je ráda středem pozornosti a pro to, aby se na ni upíraly téměř všechny zraky, je ochotná udělat opravdu cokoliv. Miluje ten pocit, když je ve středu pozornosti. Občas jí dělá problém rozeznat dobro a zlo, stejně jako realitu a fikci. Proto, i když chodí do školy, nic moc se tam nenaučila, nepočítá-li se ubližování slabším. Nerozezná pomalu ani malinu od ostružiny, natož poznat ještě něco jedovatého. Všechno jí to připadá stejné a umět takovéto věci poznávat, jí připadá jako ztráta času. Vůbec není učenlivá, neboť když se jí něco nedaří, prostě se na to vykašle a odůvodní si to tím, že to stejně k ničemu nebude potřebovat. Je také poměrně sobecká, to co mají ostatní, ona musí mít taky, ať to stojí co to stojí...


Narodila se jako první dítě do rodiny Sharbino. Rok po jejím narození na svět přišla její sestra Mika. Jak vyrůstala po boku svojí mladší sestry, začal se v ní již v nízkém věku projevovat pravý charakter, který však nebyl nijak lichotivý pro její blízké. Při nástupu do první třídy se její chování vůbec nezměnilo, ba dokonce i prohloubilo. Utvořila si okolo sebe hlouček dětí, jenž si "ochočila" natolik, aby pro ni udělaly cokoliv by jen chtěla a nesly následky za všechno, co provede. Jak ona sama tvrdila, neměla důvod je jakkoliv ponižovat nebo strašit, neboť byli na její straně. Zato měla spadeno na mladší jedince. Obzvláště na svoji sestru, kterou psychicky týrala téměř čtrnáct hodin denně. Jednou dokonce, když mladší Mika neudělala to, co po ní chtěla, se ji pokusila utopit, což byl jasný signál pro jejich rodiče. Téměř celý rok dávali nějaké drobné částky stranou, aby Lizz nakonec mohli poslat na sezení za psycholožkou. Kde se dívenka ukázala v tom pravém světle, jakmile se psycholožka začala vyptávat na její sestru. Tuto zlost si ještě tentýž večer vybila na bezbranné myšce, jež se chytila do její nastražené pasti v domě. S kuchyňským nožem ji pomalu začala zohyzďovat a přitom poslouchala, jak se k jejím uším line to líbezné pískání, které bez pochyb stvoření vydávalo z bolesti. Avšak když se chystala s její obětí skoncovat, vtrhla do jejího pokoje matka , která když viděla, co její dcera provádí, málem šla do kolen. Vyhodila myš bez prodlení ven, zatímco na ni Lizz křičela jako smyslů zbavená. Jediné co jí po její oběti zbylo, byl uříznutý ocásek, jejž si snad z trucu zkovala. Ovšem v tomto mučení našla jisté zalíbení a proto vždy, když bylo hezké počasí, chytala i různé brouky, kterým následně trhala krovky, křidýlka a nožičky a nakonec si s nimi cvrnkala po stole. Už jen toto svědčilo o tom, že to nemá v hlavě v pořádku. Jakmile se však její sestra ocitla ve Hrách a rodiče se soustředili jen na ni a po její smrti byli hrozně zarmoucení, neskutečně moc ji to dopálilo, že už jí ani oni nevěnují pozornost. Začala proto čím d ál více času trávit v přírodě, kde se učila házet s kuchyňskými noži a také strefovat se kamínky za pomocí praku. Hodlala totiž dokázat, že to co předvedla její sestra v aréně bylo ubohé a ona je mnohem lepší...

Christmas Express - Formální večer

18. december 2015 at 22:42 | Michelle


Micah McNeal

17. december 2015 at 21:21 | Larsyn |  Capitol

Player: Renaiti

FC: Pete Wentz


Contact: renaiti@seznam.cz

Age: 28


[ majkah meknýl ]


Je velmi energickou a usměvavou duší, která se ovšem jako mávnutím kouzelného proutku dokáže proměnit ve vzteklého psa, s nímž si rozhodně není radno zahrávat. Ale i přes to nijak nevyhledává konflikty ani se nechce hádat, protože když už na to přijde, chce za každou cenu vyhrát. Je také hodně komunikativní, nemá zábrany dát se s kýmkoliv do řeči, vždy dokáže nějakým způsobem rozproudit konverzaci. S tím také souvisí fakt, že nemá problém udělat jakoukoli legraci, ať už sám ze sebe nebo z někoho jiného. Společnost mu nevadí, ba naopak ji dokonce vyhledává, jak jen to nejvíce jde. Co se týče jeho vzhledu, tak po již několikátém přebarvení jeho vlasů, se odstín ustálil na blonďaté, dalo by se říct, že místy až bílé barvě. Po těle má mnoho tetování, často proto nosí trička, aby byla vidět alespoň ta, na jeho rukou. Je na ně totiž poměrně hrdý, neboť je na nich vyobrazeno vše, co je s ním nějak spjato. V tomto směru se v něm Kapitolan opravdu nezapře, ovšem se stylem oblékání, je to již trochu jiné. Spíše nosí takový volnější styl, jak již bylo zmíněno, rád nosívá trička společně v kombinaci s džínami. S barvou jeho vlasů kontrastují tmavě hnědé oči, kterých si však mnoho žen ani nepovšimne, je-li Micah někde přítomen s odhalenou hrudí. Jak je totiž známo, ženy letí na vypracované svaly, jenž on nemá zrovna po málu a o něž se díky pravidelným návštěvám posilovny stará...

Micah se narodil jako druhý přírůstek do rodiny McNealových. Jelikož byl prostřední dítě, byl čas od času přehlížen, ovšem ani to nezabránilo tomu, aby se choval jako správné Kapitolské dítě. Vždy dostal vše, co si jen umanul. Nepotřeboval k tomu žádné vztekání nebo cupání, od mala měl kuráž a rozhodně se nebál rodičům vytmavit všechny okolnosti, jenž nastanou, pokud mu nedopřejí to, co chce. Vlastně tuto taktiku zvládá tak nějak dodnes, jenže už ji nepoužívá jen na rodiče. Ovšem budeme-li pokračovat dále v jeho dětství, zjistíme, že díky životu ve vyšší vrstvě, bylo poměrně jednoduché. V šesti letech nastoupil na školu s hudebním zaměřením. Už od raného dětství totiž miloval jakoukoliv muziku. Během studia na této škole, tak nějak stále hledal sám sebe, jestli se to tak dá říct. V nějakých třinácti letech si poprvé obarvil vlasy ze svých původních kaštanově hnědých, na havraní černé. Společně s touto změnou také přišlo i navštěvování různých večerních klubů, po kterých hrávaly jeho oblíbené skupiny. Nepřemýšlel nad tím, co by chtěl dělat v budoucnu, nejen že to pro něj v ten čas bylo nesmírně daleko, ale byl si také více než jist, že jeho dosavadní styl života se mu líbí. Nebyl to premiant a mnohem raději trávil čas, jak už bylo zmíněno, v nějakých hudebních klubech, než aby se učil. Vlastně ani příliš v muzice nevynikal, nehrál na žádný hudební nástroj, spíše se zabýval skládáním písní. S jeho plnoletostí však přišel zvrat, týkající se opět jeho vlasů. Na svojí oslavě totiž prohrál sázku a musel si je obarvit na jeden měsíc na růžovo. Nějak se však s těmi vlasy sžil, že si je ani nehodlal nějakou dobu přebarvit. Ovšem s dokončením školy, jako by snad našel konečně tu svoji pravou tvář, se nechal již po třetí obarvit na jiný odstín, tentokrát však na blonďato, dalo by se říct že místy skoro až do bíla. Společně s těmito světlými vlasy, jako by snad zesvětlel i celý jeho život. Konečně začal přemýšlet nad tím, čím by se v životě chtěl vlastně živit. Ovšem i když měl nějaké nápady, nebyl natolik cílevědomý, aby je ihned uskutečnil. Dával si s tím načas, avšak jakmile oba jeho sourozenci začali něčeho dosahovat a pozornost rodičů se od něj čím dál více vzdalovala, konečně si umanul, že by se sebou měl něco dělat. Pokusil se tedy prosadit v textařském průmyslu, což se mu bohužel či možná díky bohu, nepodařilo. Nakonec jeho kratičký životopis skončil v redakci zdejšího magazínu...


× Kinsley McNeal - Tahle osoba je hlavním důvodem, proč si občas připadá jako naprostá nula. Kins je dobrá úplně ve všem, zatímco on zvládá jen to psaní. V pubertě se snažil strhnout pozornost rodičů na sebe, ale teď už podobné soupeření tak nějak nemá zapotřebí. Pořád jí tak nějak nebyl schopný odpustit to, jak je odstavila na další kolej, jen kvůli škole a kariéře. Nevyčítá jí to, na jednu stranu to chápe. I když jsou teď už v kontaktu, tak to mezi nimi pořád není takové. Kdykoliv si oba najdou v jejich přeplněných rozvrzích sebemenší skulinku, nemá nic proti tomu s ní někam vyrazit, ale to se také nestává až tak často, kvůli jejich pracím. Snaží si k ní zase najít cestu, protože jsou přeci rodina. Ale je vidět, že ten čas odloučení na jejich vzájemném vztahu nějaké ty šrámy nechal.

× Selah McNeal - Alespoň nad někým měl vždycky navrch. Jako to starší bráchové většinou dělají, vždycky ji škádlil a dělá to vlastně doteď. Baví ho ji rozčilovat a utahovat si z ní. I přes to, že to není zrovna bratr roku, tak jsou v něm takové ty ochranářské pudy a za svoji rodinu by byl schopný se poprat do krve. Má s ní několik hezkých vzpomínek. Mezi takové ty temnější patří jejich první společné zpití do němoty. Možná proto od té doby, když jsou na nějaké párty spolu, tak nikdy nepijí. Prožili spolu horší i dobré časy a nakonec se jejich vztah zastavil tak někde na neutrálu. Její přítomnost mu nevadí, ale že by ji musel mít po boku dvacet čtyři hodin denně, se také říct nedá.

Rozhovor s Jeffrey

16. december 2015 at 22:18 | Michelle
Anthony Dustin: *Sú to asi dva týždne, čo stál naposledy na tomto mieste a už je to zase. Je síce pravda, že to nebola zrovna rýchla aréna, no splátcovia sa snažili robiť aspoň niečo každý deň, a preto si ich aspoň cení. No tieto rozhovory sú slávnostnejšie ako so všetkými splátcami, predsa len teraz tu má len jedného, no víťaza, nie dvadsaťštyri urevaných deciek. A preto keď si upraví motýlik a vystúpi na pódium, vôbec nemusí svoj úsmev predstierať.* Dámy a páni, dovoľte aby som vás privítal na rozhovoroch s víťazom v poradí už 128. ročníka Hunger Games. *Jeho hlas sa rozlieha po celom štúdiu.* Tento rok je našim víťazom Jeffrey Horn zo Šiesteho kraja. Prosím privítajte ho medzi nami. *Zvolá a spolu s publikom hlasno tlieska.*

Jeffrey Horn: Ďakujem, ďakujem. *Povie keď sa zhlasného potlesku vstúpi na pódium. Hoci tu stál nedávno, dnes má úplne iný pocit z tohto rozhovoru, ako tomu bolo minule. Dnes sa už nemusí triasť, čo urobí o pár dní v aréne, pretože ho už žiadna aréna nečaká. A už nemusí premýšľať, ako si získať na svoju stranu sponzorov. Už mu ich netreba. Takže môže všetkých ľudí kľudne vyfakovať, aj keď on to nemá za potreby.* Ďakujem za privítanie. *Poďakuje sa ešte raz a posadí sa do kresla vedľa moderátora, kreslo je presne na tom istom mieste kde bolo aj kreslo pre splátcov, no toto je pre víťazov, a každý rok v ňom sedí len jeden splátca - víťaz.* Tak kde začneme? *Spýta sa veselo.*

Anthony Dustin: *Keď vidí, ako ten chlapec prišiel na pódium pousmeje sa. Je vidieť na ňom, že je iný. Síce vystrája podobne ako minule, no vidno mu to očiach. Vtedy sa v nich myhol strach, no dnes v nich vidno absolútny pokoj. No ostane zaskočený, keď si sadne a spýta sa kde začnú.* Takže teba by zaujímalo kde začneme čo? *Zasmeje sa.* No, nebude to na začiatok asi žiadna špeciálna otázka. Spýtam sa ťa len toľko, ako si zatiaľ užívaš víťazstvo? *Spýta sa a prejde si rukou po vlasoch.*

Jeffrey Horn: *Sedí tam a oprie sa o operadlo kresla, keďže ho nepríjemne pichne v chrbte. Je ešte mladý a nebolo by to nič príjemné, keby mal už teraz v mladosti nejaké problémy s chrbticou. Keď si predstaví, že by si ju pokazil až tak, že by mal na chrbte hrb, strasie sa a to ho akosi vráti späť do reality, práve včas na otázku od moderátora. * No viete *Začne.* Prvé dni si predsa len toho veľa neužijete, potrebujete sa zotaviť po toľkých nepríjemných dňoch strávených v aréne. No začínam si opäť zvykať. A ak sa mám priznať, tak na to vaše skvelé jedlo si tu zvykám najrýchlejšie, jeden z tých vašich kuchárov by sa mi zišiel aj doma keď sa vrátim, nepožičiate mi niekoho? *Zasmeje sa no hneď sa vráti k svojej otázke.* Zatiaľ si to nejako extra neužívam. Ešte som nebol v žiadnom klube alebo niekde na verejnosti. Toto je taký prvý krok, no verím, že sa to postupne začne zlepšovať. Je to ako keď sa malé dieťa učí chodiť. Nevie chodiť hneď odrazu no malými krôčikmi sa to postupne naučí. *Prívetivo sa usmeje a čaká na ďalšiu otázku.*

Anthony Dustin: Dobre teda. *Zhrnie jeho odpoveď dvoma slovami.* Myslím, že nie len v tejto sále ale aj v celkom Kapitole by sa našlo veľa ľudí, ktorý by ti pomohli s tým užívaním, no nie je tak? *Zvolá zo smiechom na publikum z ktorého sa ozve jednohlasné áno.* Tak vidíš. *žmurkne na chlapca pred sebou.* No teraz trochu pritvrdíme. *Povie a nasadí neutrálny výraz tváre.* Aké to bolo, keď nadišiel posledný deň? Aké si mal pocity? Veril si, že sa vrátiš?

Jeffrey Horn: *Na to, že ľudia by mu pomohli s užívaním si radšej ani neodpovie. Nepochybuje, že by sa tu našlo dosť takých idiotov. No je celkom mžné, že by ich to bavilo len rok, kým by zase neprišiel na rad ďalší nový víťaz, ktorý by bol pre zmenu v kurze. AJ keď ktovie, niektorí víťazi si stále užívajú slávu a to už prešlo pár rokov od tej ich výhry. Rozhodne sa teda počúvať ďalšie slová moderátora.* No viete, v ten posledný deň to bolo také kadejaké. Najskôr si musíte predstaviť, aké to je vôbec sa toho posledného dňa dožiť. Ostali sme len štyria, takže dvadsať splátcov malo už svoj osud právoplatne spečatený, ostali tri prekážky, traja splátcovia, ktorých bolo treba sbaviť chuti po víťazstve. A tak sa to nejako vyvíjalo samo. Bol som prekvapený, koľko sponzorských darov si ku mne našlo cestu a za to by som chcel všetkých sponzorom poďakovať. Viete, aj to, že vidíte ten sponzorák vám dokáže pozdvihnúť náladu. Je to taký náznak toho, že niekomu na vás záleží. Nie ste nikomu ľahostajný. A keďže sme tam ostali štyria, dúfal som, že sa mi podarí vrátiť. Aj keď moje šance tak isto ako ostatných boli hop alebo trop. Takže som mal aj šťastie, no to k výhre treba vždy.

Anthony Dustin: Mhm, mhm. *Pritaká víťazovi na súhlas. Sám si seba nedokáže predstaviť v aréne. Veď čo by urobil? Nepochyboval by o každom svojom kroku? A čo keby zlyhal? Čo ak by sa už z arény nevrátil, tak isto aj tento rok dvadsaťtri splátcov? Pri tej myšlienke ho zmrazí. * No ale sponzory predsa rátali, alebo takpovediac ťa tými svojimi sponzorákmi tak postrkovali k tomu víťazstvu. A no vidíš, nakoniec sa to podarilo. *Skonštatuje.* No keď už sme pri tom poslednom dni, povedz mi, aké to bolo stáť tam zoči voči Olivii? Tvojej krajanke? Predsa len, nebolo to zvláštne? Osobne musím si priznať že si nepamätám, kedy boli vo finále splátcovia z rovnakého kraja. *Dokončí otázku.*

Jeffrey Horn: Ach, jaj. *Vzdychne si, keď príde na rad otázka o ňom a Olivii.* Musíte pochopiť, že ten náš vzťah, ak to teraz môžem nazvať vzťahom bol takpovediac nulový. Možno si poviete, že predsa šiesty kraj nie je nejaký obrovský. No pravdov je, že Oliviu som prvý krat videl na sklizni. A okrem sklizne sme sa nejak nestýkali. Do Kapitolu nás doviezol ten istý vlak, mali sme to isté poschodie, to isté výcvikové centrum, no všetko sme robili oddelene. Ani neviem prečo. Možno by sme dokázali spolu tvoriť dobrú partiu, no to je teraz už zbytočná otázka, čo sa stalo sa už neodstane. Proste je to tak, že sme sa skoro vôbec nepoznali a tak to bolo celé divné, a to je zároveň aj odpoveď na to, prečo som si vybral ako terč Oliviu a nie Aspen. Síce ani s tou sme neboli nejaký BFF, no poznali sme sa aspoň v rámci spojenectva, čo u krajanky chýbalo. Jediné, čo som vedel bolo, že akonáhle padla Arco a ostali sme traja, chcel som už len čo najrýchlejšie skončiť a vypadnúť z tej arény, aj keď to ani potom nešlo zrovna rýchlo, nejako sa to predsa dovlieklo až sem do tohto momentu, kedy tu sedime my dvaja a spolu debatujeme. *Po takom monológu sa už len usmeje a nechá svoje pery na chvíľu odpočívať.*

Anthony Dustin: Chcem povedať, že tomu chápem, no môj mozog to nejako nedokáže prijať. No toto bolo medzi vami dvoma, a už to tak aj ostane, už bude zbytočné otvárať staré rany. Takže by sme prešli inam, súhlasíš? *Spýta sa s úsmevom, presadne si na iné miesto vo svojom obrovskom kresle, keďže mu začínajú tŕpnuť nohy a pokračuje v otázkach.* Neviem, či si si všimol, ale tento rok sme mali v hrách neuveriteľne veľký počet dobrovoľníkov, číslo ti teraz nepoviem, pretože nechcem na niekoho zabudnúť, no rozhodne ich bolo veľa. Čomu pripisuješ to, že nakoniec sa nikomu z nich nepodarilo vyhrať a dostal si sa sem ty, ktoremu to nariadil osud a nie jeho vlastné vôľa? *Spýta sa ho, pretrie si oči a uprene sa na neho zadíva.*

Jeffrey Horn: Viete, to že sa dobrovoľne prihlásite vám ešte nezaručuje to, že v tých hrách vyhráte. A to sa stalo aj tu. Nechcem sa tu nejako vyťahovať aký som úžasný, aj keď určite som *Zasmeje sa.* No opäť v tom hralo rolu aj šťastie. Tým najhorším nástraham arény sa mi podarilo ako tak vyhnúť a nakonci som bol potom na tom fyzicky lepšie, keďže som toho neprežil toľko ako ostatný. Profíci sa nejako povraždili navzájom alebo niečo podobné, pretože okrem Arco nemám ani poňatia, čo sa s nimi stalo, a ostatný sa nejako sundali navzájom. Uz len na konci to bolo v mojich rukách, kedy som musel predviesť, čo vo mne je a ja pevne verím, že som sa predviedol v čo najlepšom svetle. *Skonštatuje na záver.*

Anthony Dustin: Z tejto tvojej odpovede som trochu zmätený, pretože mi z toho akosi vychádza, že ani sám poriadne nevieš, ako sa ti podarilo vyhrať. *Zachichoce sa, no je rozhodnutý, že ho už viac trápiť nebude.* To bude na dnes stačiť. *Usmeje sa a položí mu ruku na rameno, a po chvíli ju odtiahne. No ešte neskončíme, nechceme predsa prísť o príležitosť stretnúť sa s hlavnou tvorkyňou tejto arény, arény, z ktorej sa podarilo tebe, Jeffreymu Hornovi vyviaznuť ako živému. A preto verím, že aj ty ju rád uvidíš.* Zatlieska aby trochu utíšil divákov, pretože sa trochuh rozrečnili a jemu to začína liezť na nervy.* Dámy a páni, prosím vás privítajte na pódiu Devline Antoinne, hlavnú tvorkyňu arény 128. Hunger Games. *Zakričí do mikrofónu.*

Devlin Antoinne: *Po tom náročném týdnu se konečně dočkali vítěze. Ve svých zlato-béžových šatech se vydává na pódium, dá se říct, že dneska vypadá fakt královsky. I na tuto korunovaci je to důležité, i když to není vítěz, kterého si představovala. Avšak krásný úsměv na tváři jí nemizí. Nakonec dochází až k té nové Šestce, je to tak nedávno, kdy ještě korunovala jednoho vítěze práve z Šestého kraje Ezru Donnovana. Možná tento kraj příliš podceňuje, ale výkon ani jednoho z nich se jí pro show moc nezalíbil. I tak se na něj dokáže mile usmát.* Dobrý večer dámy a pánové. *Pozdraví všechny v místnosti a očima se přesune k Anthonymu až k Jeffreymu.* Vítám Tě opět v Kapitolu chlapče. Doufám, že si své výhry ceníš a budeš ctít kraj i Kapitol. *Navolí přísný výraz, jen aby věděl, že s nimi není radno si zahrávat.* Gratuluji ti k vítězství, byl jsi v této aréně ten nejlepší. *Podaří se jí znovu vykouzlit úsměv, ačkoliv byl trochu kyselejší. Vezme si z červeného semišového polštářku zlatou vavřínovou korunu, kterou mu s opatrností pokládá na hlavu.* Ještě se jistě uvidíme, doufám, že se k nám připojíš k výletu. *Řekne mu ještě na závěr, a pak se pomalu odebírá ke svému křeslu, aby si mohla vychutnat ty lepší chvilky z letošní arény.*

Jeffrey Horn: *Keď tam príde hlavná tvorkyňa len sa snaží na ňu nevypliešťať oči. Ani nevie prečo, no predstavoval si ju ako nejakú kockáčku, ktorá len celé dni sedí nad počítačmi a plánuje, aké svinstvá pripraví pre ďalších splátcov. Zamyslí sa na chvíľu, no rýchlo tú myšlienku vytlači, pretože teraz nemá čas zaoberať sa takými vecami, keďže mu tvorkyňa kladie na hlavu korunku pre víťaza.* Ďakujem, posnažím sa nesklamať vás. *Poďakuje ako slušný chlapec a hoci nevie, ako by ju mohol sklamať predsa len to povie a potom dodá.* Rád sa k v vám pripojím. *Usmeje sa a opäť sa posadí do kresla, aby sledoval rekapituláciu.*


Nadešel zase další moment, na který si jistě i sám vítěz těší. Všichni přítomní znovu uvidí zaběry z arény, Jeffrey i ty, o kterých sám v aréně nevěděl. V místnosti všechny ostrá světla reflektorů pozhasínají a zůstávají jen těch pár menší světel u schodů a pod některými ze sedadel. Poté vyjíždí obrovské plátno, objeví se odpočítávání, po které následuje ještě pár reklam a taky pozvánka na výlet vlakem ve stylu Vánoc. Po dalších klasických reklamách na kosmetiku a různé značkové oblečení se konečně objeví kapitolský znak, po kterém následně začíná úvodní masakr a celá REKAPITULACE HER.

Anthony Dustin: Tak, dámy a páni, nadišiel čas dnešný večer ukončiť. Pevne verím, že ste si rozhovor s našim víťazom tak isto ako aj rekapituláciu užili a už teraz sa spolu so mnou tešíte na to, aké prekvapenia si pre nás prekvapia tvorcovia a splátcovia tie budúce hry. Prájem vám teda príjemný zvyšok većera a nech šťastie stojí vždy na vašej strane. *Dopovie, na čo sa začnú pomaly zhasínať svetlá v štúdiu. On vkĺzne do zákulisia, kde si vyzlečie kostým a prezlečie sa do pohodlného domáceho oblečenia a odíde.*


Katherine-Anna Eristoffborough

16. december 2015 at 19:41 | Michelle |  District 13

Player: Pietro

FC: Katherine Legge


Contact: Butschek.Petr@seznam.cz

Age: 37


[ ketrin-ana eristofboroah ]


Kate-Anna je štíhlá třicátnice s dlouhými černými vlasy. Rodiče na ni byli pyšní, co do krásy dostala do vínku více než hodně. A aby toho nebylo málo, i inteligence má velmi mnoho. Její IQ se počítá asi na 145. Mluví plynule třemi jazyky, více prý není potřeba. Potrpěla si na exkluzivní oblečení a doplňky, ale tohle z ní pobyt v 13. kraji úplně vymazal. Chování měla vždy příkladné, ani ne tak, že by sama chtěla, ale musela. Byla k tomu odmalička vedena. Za každý miniaturní nedostatek dostala políček. Smrt rodičů proto do jisté míry i uvítala. Měla je ráda, o to nejde, ale ještě ve dvaceti být peskována za úplně kraviny není úplně to pravé. S jejich smrtí v ní vlastně umřela i ta poslední špetka té nabubřelosti a nadutosti, kterou kdysi tak oplývala a která se začala rozpadat už vlastně po tom extempore s tím mlácením a stala se tak "normální" tuctovou mladou holkou, která umí řídit letadla. Díky diktátu rodičů nikdy nepoznala toho pravého, ale doufá, že ve 13. kraji jej najde a ještě s ním v kraji založí rodinu. Má nejvyšší čas. Povahu má dobrou, ovšem ne naivní. Není konfliktní, ale je tvrdohlavá, a to se nejlépe vidí při pilotáži, do toho jí nesmí nikdo kecat, jinak pro výstrahu otevře i v několika desítkách kilometrů nouzové východy. I proto je vždy dobré si při letu s ní připnout pásy. Dříve měla předsudky vůči chudým a nemajetným, ale nyní, když už nemá okovy diktátu vyšší společnosti, nemá ani ty.

Kate-Anna měla v Kapitolu vše, co si mohla přát. Opravdu. Díky svým předkům a posléze rodičům, kteří do Panemu kdysi přijeli odněkud z druhé strany planety (přesné místo zůstane ovšem navždy záhadou, veškeré záznamy týkající se jich sama rodina zničila, jako by ta doba nikdy neexistovala) se mohla těšit vždy pozornosti těch nejvlivnějších. Rodiče ji, právě pro udržení svého postavení občas hnali do různých svazků s vlivnými muži, kteří moc krásy nepobrali, ale měli nadité peněženky a tučná konta. Jeden z těch vlivných mužů, a s nimiž měla (musela mít) nějaký vztah, ji často bil. Ona měla veliké nutkání to dát vědět někomu povolanému, ale bylo ji taktně naznačeno, vzhledem k vlivu toho muže, že kdyby promluvila, mělo by to pro celou její rodinu nedozírné následky. A tak to raději držela pod pokličkou. Vztah s tím mužem byl posléze v nejvyšší diskrétnosti ukončen. Ovšem tyto zážitky bublaly pod tou pokličkou hodně dlouho a jednou přece jen vše vypověděla své máti. Omylem to slyšela jedna pokojská a vše nahlásila tehdejším úřadům. Po Panemu vypukl obří skandál a okamžitě celá rodina Eristoffboroughů byla na nejvyšší příčce seznamu nežádoucích. Všichni se tedy sebrali a pokoušeli se hledat místo jinde. Už tehdy ovšem měla média masový vliv a v žádném kraji se dlouho nezdržela. Nakonec celá rodina nalezla útočiště v Třináctém kraji, do kterého se dostala náhodou, když je zbědované našel na cestě z Dvanáctého jeden voják na průzkumech. Katherine-Anne bylo tehdy čerstvě 18. Voják je odvedl do podzemního krytu, kde se najedli, napili a nově oblékli. Vysoké postavení, tučná konta a další podobné věci byly ovšem fuč. Zpočátku to nelibě nesla, ale na rozdíl od rodičů si rychle zvykla na uniformu a tetované rozvrhy. V Kapitolu se vše, shodou náhod, jakmile uprchli, vše uklidnilo. Pár měsíců po jejích 22. narozeninách oba rodiče zemřeli na neznámou nemoc, která tehdy zahubila několik desítek obyvatel Třináctky. Když si měla pak zvolit, jakou funkci bude v kraji zastávat, šokovala asi veškeré obyvatelstvo kraje, když si zvolila dráhu pilota vznášedla. Její praprapra…děd, byl dle rodokmene pilot stíhačky za nějaké války. Asi bojoval za ty "hodné". Chtěla proto zkusit, jestli v ní i po cca. třech stoletích geny něco z toho nezanechaly. Kupodivu zanechaly a výcvikem prošla sice několikrát pomaleji, ale prošla. I když je jedinou ženou mezi piloty, mezi svými mužskými kolegy má již plně své místo a ti ji respektují. A díky prožité minulosti sní o tom, že na Kapitol snese její vznášedlo jadernou pumu. A proč by ne. Když se k ní její dřívější domovina obrátila zády.


× o doplnění si napiš na e-mail

Kass Xiāo

16. december 2015 at 17:16 | Larsyn |  Deceased

Player: Larsyn

FC: Jamie ChungContact: w.poppy@hotmail.com

Age: 18 - seppuku


Token: Jizva na břiše

[ kes kzáou ]


Kass nikdy nenavštěvovala výcvikové centrum, ale měla skvělý trénink od rodičů, kteří na ní byli velice tvrdí. Pravé dětství nikdy nezažila, otec jí do tréninku nutil už od osmi let. Do svých dvanácti let měla trénink ještě klidný a ne až ta brutální, jelikož se učili základní techniky ninjutsu, kde nepoužívali zbraně proti sobě a matka se starala o to, aby jedla zdravé a udržovala jí ve formě. Nejprve se učila lovit, lukostřelba jí tedy není cizí. Později přišli jedy a medicíny, ve kterém celkem dost vyniká. A před svými dvanáctými narozeninami se stačila ještě naučit správnému úniku, maskování a vymýšlení strategii. S přírodou je dosti obeznámena, takže najít zdroj vody, ulovit nějakou zvěř pro ní není žádný oříšek. Dokáže se proto skvěle adaptovat do přírody a ve stínech a nocích může být téměř neviditelná, ale nic se nemůže přeceňovat. I při "neviditelnost" musí být opatrná, aby jí náhodou někdo netrefil. Když dosáhla svých dvanácti let, začala její bojová etapa. Musela čelit proti rodičům, což pro ní bylo složité, protože jim nechtěla ublížit. Na začátku jí učili jen s dřevěnou tyčí, aby nedošlo k velkým škodám. O rok později si důvěřovala natolik, že chtěla zkusit opravdovou zbraň. S matkou tedy bojovala s katanou, samozřejmě matku podcenila a Kass si kvůli svojí kravině poranila ošklivě na břiše. Proto ta jizva, kterou museli podpálit, aby nevykrvácela. Kvůli tomu nemá problémy utrpět na těle velké škody a její měřítko bolesti je snížené. Jizva jí připomíná, že by své protivníky neměla nikdy podceňovat. Po tomto incidentu, když se uzdravila a mohla se zase normálně hýbat, se dennodenně snažila vylepšit svoje skilly s katanou, se kterou to teď umí na výbornou. Jako další zábavičku jí velmi lichotí shurikenjutsu - házet s noži a jinými ostrými věci, to je přesně její. Na nepohyblivé terče to hází s takovou přesností, že by v aréně nesměla minout ani ten pohyblivý terč. Do dalších bojových technik ještě patří boj s naginatou a taijutsu, což je v podstatě boj tělem, takže pár kopanců jistě s radostí a úsměvem ráda rozdá. Čím se ale hodně řídí je tzv. Seišin Teki Kjójó. Proto se někdy zdá být duševně tak neporazitelná a klidná. Kvůli její malé postavě s velkou ohebností a přesností se dokáže vyšplhat kamkoliv chce a dostat se lehce tam, kam to jen dvounohá bytost dokáže.


Kvůli tréninku s lehkými zbraněmi se nikdy nedostala k takovým věcem jako je sekera, řemdih a podobných těžkých zbraní. Nedokázala by s těmi zbraněmi v bojí precizně pracovat, vlastně by s tím jenom slepě mávala a doufala, že se to do protivníka trefí, takže takové zbraně by si nikdy do rukou dobrovolně nevzala, pokud by měla na vybranou. Jelikož je Kassiya "ohnivý" element, nebojí se spálit a bolest jí rozhodně nesrazí k zemi, ale zase to může mít smrtelný dopad. Potom taky voda, která ohni moc nesvědčí - Kass neumí plavat, nikdy se to nenaučila, nikdo jí to nenaučil a nedonutil jí k tomu. K vodě se sice měla možnost dostat, a to třeba například k rybníku, který mají v parku Prvního kraje a ještě jejich zahradní rybník s kapříky koi, ale plavat do toho dobrovolně nešla. A co se týče té její medicíny, nezvládne ošetřit nic vážného, ani kdyby na to měla prostředky, kterým se doktorům ani nedostává. Její medicíny nejsou nic mistrovského, dokáže jenom masti, které uleví od bolesti a poradí si s nemocným člověkem nebo škrábanci. Takže v operování lidí není moc zběhlá. Je mladá a s tréninkem není tak pokročilá jako její rodiče, takže se rezervy v ninjutsu jistě najdou. Třeba je někdy dost zbrklá, což by se stávat nemělo. Mohla by se lehce prozradit nebo by udělala špatný postup a následek by byl katastrofální. Proto jsou tady rodiče, kteří jí dokážou zkrotit, ale ti s ní v aréně bohužel nebudou. A sice se řídí svou duševní dokonalostí, ale v tom jí trochu všechno překazil Kenneth, ke kterému má takový zvláštní vztah, jelikož má potřebu ho ochraňovat, i když si o to sám neprosí. Musí na něj vždy dohlížet, tak trochu stalkingy někdy prováděla, ale to on vědět nemusí. Dalším jejím nepřítelem je spaní, jelikož mívá noční můry z jejích vlastních rodičů. Má je ráda a všechno kolem toho, ale nikdy si nezvykla na jejich výchovu, ve kterém utrpěla tolik psychické i fyzické bolesti. Ke všemu se snaží pro rodiče být tou dokonalou dcerou, že kdyby udělala špatný krok a něco pokazila, došla by ke kamikaze, aby ještě zemřela důstojně. Je též náměsíčná, takže při úplňku má sklony k sebevraždě nebo naopak chce vraždit všechny kolem, i když to bude někdo blízký. Jako náměsíčná si nehledá rozdíly v osobnostech, protože to vlastně ani ona není.


Sladká ninja Kass, celým Kassiya, narozena v jarní den do šílené rodiny. Jejich přesný původ je neznámý, samozřejmě každý může poznat, že budou mít pravděpodobně asijské kořeny. Nikdo netuší, může tam být mix všeho, z velké části asi čínské a japonské. Už od dětství byla vychovaná pod přísnou a pevnou rukou otce, který pro ní chtěl vždy to nejlepší, ale jeho metody vychovávání se někdy moc nezdály. Měl v sobě krev správného profesionála, ale i tak její matka. Oba se nikdy sice do Hladových her nedostali, ale to neznamená, že si na tréninku neutrpěli dost. Zvláště na svém ninjutsu. Otec s matkou jsou spolu již od dětství, a proto je nikdy netáhlo se dobrovolně přihlásit, protože i přes veškerou důvěru ve svých schopnostech stáli nohama na zemi, a možná smrt v aréně je mohla rozdělit. Stejně ale o slávu nikdy moc neprahli a peněz měli dost. Její otec je velkým pánem v Prvním kraji, nejen že se podílí na velkém zisku z továrny, ale také dostává dost velkou sumu peněz od vlivných v Kapitolu, který k němu posílá rebely na popravu. Správně, její otec je popravčí, lépe řečeno kat. Seká hlavy a nikdy se neptá za co. Jako v klasické rodině se o celou rodinu stará hlava rodiny, matka je v domácnosti a může si dělat co se jí zlíbí a ona je rozmazlenou panenkou. Ačkoliv byste od ní nikdy neočekávali, že bude zrovna milou osobou, nikoho neshazuje. Kass je tím krásným exemplářem, pro nízké kraje tento fakt neplatí. Má všechno, co si zamane a může se s tím chlubit až na konec světa, ale i tak to nedělá. Je na své okolí milá, ale musíte splňovat jisté podmínky, musíte být z lepší společnosti, profesionál a odvážlivec. Tohle je právě ta nenaučená výchova, jenom stačí bydlet na místě jako je právě První kraj a jste společností ovlivněni. A sice se s někým takovým z nižších krajů nesetkala, takže nemůžeme říci, jak by se v dané situaci zachovala. Lidi nerozeznává, dokázala by se s nimi normálně bavit, ale jakmile se zmíní nižší pozice, je jako ponorka. Zmizí, ztichne a dotyčný už jí většinou neuvidí nebo v nečekaném momentu zaútočí, jestliže jí daná osoba naštve. Žádných nesmyslných keců se od ní nedočkáte, není to člověk, co by se hnal do konfliktu. Ne, že by se nechtěla hádat, ale ona je nesmírně klidný člověk. Když je rozhořčená a někdo jí naštve, tak si nad tím jenom mávne, hluboce se nadechne a jde si sednout do prázdného pokoje, kde si svojí zlost vybije na něčem neživém nebo si jenom sedne a zamedituje si. Kassiya ctí svoje rodiče, stejně jako její matka i otec ctili ty svoje. Dělá pro ně všechno, i když je výchova od nich trochu drastická. Ve svých devíti letech dostala párkrát bičem už jenom proto, že někoho zachránila, protože podle jejího názoru byl nevinný a nic zlého neprováděl. Byl to Kenneth Ortega, který byl pro mnohé lidi zvláštním chlapcem a všechny malé děti se ho báli, ona ne. Jí přišel zábavný, když si k nim do sklepa přišel hrát. Věděla o něm už chvíli, že si jejich sklep oblíbil a občas ho přišla zkontrolovat, jestli neudělal nějakou lumpárnu. On o ní nevěděl, většinou se skrývala ve stínech a v tichosti pozorovala. Zkrátka to byl mazlík, nad kterým držela ochrannou ruku. Přece jenom ho zachránila před smrtelným osudem. Poté jí ten chlapec začal děsně štvát, sice byl roztomilý jak byl trochu ztřeštěný, ale otravný byl v té době dost. Nakonec si od té doby vylepšila svoje nervíky, že jí nic dalšího už nedokázalo jen tak rozhodit. Kenneth si udržovala jako kamaráda, a někdy má takové ochranářské pudy, že by kvůli němu skočila bezhlavě do všeho jenom proto, aby se mu nic nestalo.

Lois Caprice

14. december 2015 at 12:21 | Larsyn |  Deceased

Player: Quinn

FC: Demi LovatoContact: QuinnGirl@centrum.cz

Age: 18 - rozbombardovaná na kusy: K.O.


Token: Kožené rukavice

[ lojs kaeprýss ]


Z Lois už jde na první pohled strach. Není to jenom jejím vzhledem, je to prostě obecně pocit a atmosféra, která se jí neustále drží. No a to, že z ní jde strach, je pořádné oprávněné. Věřte, že s touhle holkou nechcete mít absolutně nic společného. S radostí vyhledává a hodně často i vyvolává konflikty. Proč? Protože jí to přijde zábavné. Umí se dobře ohánět slovy, takže hádky s ní bývají nekonečné, hlavně když se zrovna sejde s někým stejně tvrdohlavým jako je ona sama. Tyhle konflikty však nebývají pro ni až tak zábavné. Lepší jsou ty, v kterých teče krev. Jo, rány rozdává fakt dost ráda, zvlášť když si ji před tím někdo bere do huby. Není pochyb o tom, že je už jenom samotným používáním pěstí nebezpečná, jenže po tom, co zjistila, že může být ještě nebezpečnější, začali být věci zase o něco zajímavější. Mluvíme tu teď samozřejmě o zbraních. Jelikož jejím dokonalým domovem je Sedmý kraj, není divu, že první volbou byla sekera. Ohánět se s touhle zbraní umí dost obstojně. Jenže to ji tak nějak nebavilo, jen tak do něčeho sekat a mlátit. Mnohem lepší by bylo to házet! Vždy byla známá tím, že v naštvání moc ráda po lidech házela všechny věci, co byli po ruce, tak se rozhodla, že to zkusí i se sekerou. Bylo to něco úplně jiného, ale ona s tím i tak nepřestala. Je to pro ni taková fakt super zábava a odreagovačka, když zrovna nemá po ruce někoho, koho by mohla šikanovat. Házení sekerou se u ní postupem času zdokonalilo tak, že je to pro ni nyní snad i lepší, než to ohánění se s ní. Musíme brát vážně i to, že má dost velkou sílu, kterou si možná i trošku nevědomky vypěstovala. Třeba jenom téměř každodenní lezení v korunách stromů ji k tomu napomohlo. Ona se k tomu ještě snaží pravidelně cvičit a běhat, protože jí přijde, že má málo pohybu a že není dost dobrá. Kromě tohohle všeho, je překvapivě i docela chytrá. Má výbornou paměť, takže ji nedělalo absolutně žádný problém zapamatovat si všechny bylinky a plody, co jenom les nabízí. Ví, co by ji mohlo okamžitě zabít a co jí naopak pomoct. Také je vcelku dobrá v stavění pastí, ale to je pouze a jen její koníček. Ráda sleduje ta zvířata umírat. Dokáže se dost potichu a nenápadně pohybovat, což rozhodně není schopnost, která by byla na škodu. Vždycky se svou agresivitu a sílu snaží využít v útočení a je tak vždycky jasné, že se minimálně ubrání, když už by nechtěla útočit, což by se ale v jejím případě nikdy nestalo.


Ta její agresivita a negativní chování není vždy k dobru. Tyhle věci přece nikdy nemohou být k dobru! Je to provokatérka a lidi proti sobě dokáže poštvat třeba jenom jednou jedinou větou, když ji dobře zformuluje. Jí se to zdá výhodné, protože konflikty, co po těchto činech přicházejí, jsou pro ni úžasným zpestřením dne, ale třeba když má udělat dojem na lidi, může to být dost na škodu. Nemá absolutně žádný pud sebezáchovy. Když je prostě naštvaná, tak jí je naprosto jedno, do čeho, nebo do koho mlátí, hlavně, že se může vyřádit. Z tohohle většinou vznikají problémy. Ty ráda nemá, ale bohužel jsou součástí jejího každodenního života. Tohle zlatíčko svou výškou přesahuje většinu lidí ve svém okolí, a proto nemůžete čekat, že by někde zapadla. Nemluvíme tu ale o tom, že by byla vysoká, naopak, je velice malá a to se dá říct, je velikou nevýhodou. Nikdy neuměla a nikdy nebude umět střílet. Mušku má sice výbornou, jinak by nemohla házet sekerou, ale prostě ji to nikdy nebavilo a přijde jí to hrozně zbabělé, jen tak po někom střílet a nevychutnat si ho zblízka, jak je jejím zvykem. Problémem, u ní může být i to, že když je v rauši, tak vůbec necítí bolest. Asi se tohle stává i ostatním, znáte to, adrenalin v těle dělá divy, ale u ní je to o něco horší tím, že ona si toho někdy nevšimne ani po delší době, takže kdyby tře ba měla nějaké zranění na místě, kde by ránu neviděla, mohla by klidně vykrvácet. No, a když už by o ráně věděla, nebo by i bolest cítila, vůbec neví, jak by měla nějaké takové větší rány ošetřit. Vždycky ošetřovala jenom modřiny, nebo po případě malé rány, ale s nějakými velkými seky, nebo bodanci by si nejspíš vůbec nevěděla rady. Nikdy pro ni neexistovala jiná zbraň, než je sekera. Přece jenom, není profík, i když se občas tak tváří a nikdy tím pádem k ničemu jinému neměla přístup. Světe div se, neumí se vůbec zamaskovat. Od člověka jako ona, co tráví celé dny v přírodě, by se to asi očekávalo, ale ona to prostě odmítá dělat. Maximálně si najít nějakou schovku, ale vytvářet třeba hodinu něco, co by jí pomohlo splynout s okolím, na to neměla trpělivost. Ona vlastně nemá trpělivost s ničím. Je výbušná, a když ji něco nejde, chytne zase ten svůj úžasnej amok, při kterým zboří všechno v okolí. Milé to děvče, že? Jednou z jejích největších slabin jsou určitě lidi, které má ráda. Nezdá se to, ale i ona se dokáže s někým přátelit, nebo brát někoho jako svého nejbližšího. Kdyby se těmto lidem něco stalo, asi by to nepřežila, nebo by to pro ni při nejmenším byla ta největší bolest, co kdy zažila.


Malá, krásná a zákeřná Lois. Její systém, který si udělala mezi lidmi, které bude mlátit a které ne, je naprosto prostý. Sereš mě = zmlátím tě, nesereš mě = můžu se s tebou bavit. Jak jednoduché. Ono celé to její chování je takové opravdu primitivní. Dá se úplně lehce pochopit, proč to všechno dělá a jaký to má účel. Ještě se vrátíme k tomu chování. Pro někoho je to naprosto nesnesitelná, hádavá svině, které dělá radost násilí a negativní chování. A tito lidé mají v podstatě pravdu. Moc ráda se takhle chová, baví se tím a je tím v podstatě tak trochu šílená. No, pro další hrstku lidí je to úplně normální holka, zábavná, bezproblémová. Mezi touhle hrstkou lidiček se můžete, ocitnou pouze, pokud jí jste sympatičtí a neserete ji už tím, že existujete. No a právě pro to, je těch lidí tak málo. Štve ji fakt hrozně moc věcí, a proto je těžké najít člověka jí vyhovujícího. Je také dost výbušná, a když je v ráži, tak to je opravdu něco, na co se nezapomíná. Vzhledově si rozhodně může říct, že je na tom dobře. Je pěkná, teda když chce. Na to, že je to holka, je docela mohutná. Od sluníčka, které často vídává v korunách stromů, má značné opálení, které zůstává i přes zimu, protože ona opravdu tráví venku celé dny a domů se chodí jen vyspat a najíst. Obličej jí lemují kratší černé vlasy. Stříhá si je sama, takže tam občas může být dost viditelný zub, ale to je právě dělá zajímavými. Je to ten typ holky, co si opravdu nepotrpí na šatičky a takové věci. Ona si radši vezme nějakou fakt hrozně hustou bundu a džíny. V podstatě nic jiného si její rodina nemůže dovolit, takže i kdyby chtěla nosit něco hezčího, tak nemůže. No a jak se vlastně tohle zlatíčko ocitlo v té rodině? To je zajímavý příběh. V jejich rodině je tak nějak dost přelidněno. Ona sama má dva mladší a jednoho staršího sourozence. U tet, strejdů, sestřenek, bratranců a další tyhle havěti je taky dětí jako smetí a proto není divu, že jejich rodina se pohybuje někde až na hranici chudoby. Jako není to nejhorší, ale klidně by to mohlo být i lepší. Tak to bere ona. Od mala je tím dítětem, které bylo přehlíženo. To se asi také promítlo na tom, jak se dnes chová. Kdyby se jí někdo v dětství věnoval, nemusela by se pak bavit mlácením ostatních dětí. Ano, byla to šikanátorka už od mala. Jak k tomu přišla? Nejspíš jí někdo sebral jejího oblíbeného plyšáka, tak tomu dotyčnému ukázala, že pokud to udělá ještě jednou, tak mu osobně vyrve vlasy. No, a když zjistila, že ji to začíná bavit, tak prostě pokračovala a vždy si vybila svou zlost z toho, že ji nikdo nemá rád na některé z jí nesympatické duši. Jednou ze zvláštností je, že u sebe pořád nosí koženou rukavici, kterou jednou našla ztracenou v lese. Pokud už se rozhodne dávat rány, tak jedině s touhle rukavicí. Myslí si, že to, že ji našla, není náhoda, ale osud a že jí bude přinášet štěstí. Ano, i ona musí věřit v nějaké ty zázraky. Jako každý normální člověk začala po škole pracovat. Vůbec ji to nebavilo, ale alespoň se tam naučila ohánět sekyrou. Občas se také jenom tak vypařila, což dělá do dnes. Prostě zmizí někam hluboko do lesa, kde nikdo není a sama si tam přežívá, protože potřebuje být jednoduše sama. Alespoň na pár hodin. Doma ji tedy moc nezastihnete. Když už není někde venku, tak tráví čas radši u svých přátel. Ano, přesně tak, i ona tohle slovo zná. Vždycky měla za to, že přátelé jsou potřeba, protože bez nich by se ten život nedal přežít. Už nějakou tu dobu si plánuje, že se jednou přihlásí sama do Her. Chce se tam prostě podívat, už jenom pro to, jak hrozně ji to všechno fascinuje. Celý ten systém, aréna a hlavně zabíjení.

Ophelia Fay

13. december 2015 at 1:01 | Larsyn |  Deceased

Player: Kath

FC: Scarlett LeitholdContact: d.kimli34@gmail.com

Age: 17 - zásah do srdce: T. Someglew


Token: Přívěšek ve tvaru žárovky

[ ohfília fej ]


Každý kto sa na ňu pozrie, vidí mladé nevinné dievča, ktoré pôsobí neškodným dojmom. To je jej najväčšia výhoda, táto na pohľad krehká kvetinka by bola schopná podrezať vás behom niekoľkých minút. Keď to v nej začne vrieť, občas sa ani nedokáže ovládať a proste má potrebu niekomu ubližovať, kým z nej tá zlosť nevyprchá. Na dievča z Piateho kraja toho vie pomerne dosť, keďže zbrane ju fascinovali už ako malé dieťa, ktoré sotva rozprávalo. Všetko to začalo malými nožmi, ku ktorým sa po každé nepozorovane dostala nevysvetliteľným spôsobom. Mala ich ako hračky, ktoré hádzala po všetko pre ňu škaredom a nepotrebnom. Keby niekto nazrel do ich domu, na každom rohu by našiel stopu po zabodnutom noži. Doslova miluje nože, mále či veľké, mačety, sai, dýky...nej proste len stačí aby to bolo poriadne ostré. Síce tým nikdy nikoho nezabila, no už podľa jej zložitej povahy je jasné, že by jej to problém rozhodne nerobilo. V škole nikdy nedávala príliš pozor, no jedna z mála vecí, ktoré si odtiaľ odniesla uchovanú v mysli boli byliny. Nevie ako, proste sa jej do hlavy vryli ich obrázky a názvy z učebníc, ktoré odtiaľ nikdy nezmizli. Síce v nich nemá až taký prehľad ako napríklad v jedenástom kraji, no vie aspoň tie základy ktoré sa učili v škole. Tiež má nejaké znalosti ohľadne elektriny, keďže s ňou už vyše roka a pol pracuje. Vie sa celkom slušne byť, nejeden raz sa zapojila do takej pouličnej bitky holými rukami. S počiatku bola ona vždy tou porazenou, pretože na to nikdy nešla správnou technikou. Odkukala to až v neskoršom veku od party starších chalanov. Potom to už išlo ľahko, údery päsťami si osvojila, akoby to robila už odmalička. Preto si za niekoľko rokov stihla vypestovať dobrú fyzičku a jej ruky aj nohy zosilneli. Často sa ju dá zastihnúť pri večernom behu po meste, či mimo neho. Chce sa v tom čo najviac zdokonaliť, ako aj v skákaní a lození. Keď už je reč o lození, v minulosti jej táto činnosť zanechala nepekné následky. S jej partou si dávali rôzne výzvy a ona mala práve preliezť po vrchu strechy na druhú stranu jednej starej továrne. Myslela si, že to pre ňu nebude žiaden problém, no ona sa mýlila. Niekde v strede strechy sa pošmykla a takmer spadla dolu z niekoľkometrovej výšky. Nebyť jej silných rúk, jej život by v tom okamihu skončil a to úplne zbytočne. Keď ju odtiaľ vytiahli hore na nohy, jednu z nich mala celú krvavú a pozdĺž jej stehna na pravej nohe sa tiahla dlhá, niekoľkocentimetrová ryha od hrdzavého plechu, ktorá jej tam zostala na pamiatku až dodnes. Na nejaký čas mala strach z výšok, no ten sa postupne znova vytratil. Od toho večera začala vnímať strach o niečo inak. Brala ho ako nepotrebnú vec, slabinu, ktorej sa musí zbaviť. Občas je aj dosť ukecaná, záleží od situácie, a hlavne dobrá v klamaní ostatných ľudí.


Ako aj ostatní, ani ona sa nemohla narodiť bez nejakej slabiny. Nikto predsa nie je dokonalý, ona nie je žiadnou výnimkou. V prvom rade to bude rozhodne jej výbušnosť, keď ju niekto naštve, nekladie si ani servítku pred ústa a pokúša sa toho človeka zdrviť znútra aj zvonka. Stane sa jej, že sa neovládne a nadávky z nej letia rad za radom. Až by sa tomu niekto čudoval, pri pohľade na jej ksichtík. To, aká naozaj je, ostatní môžu zistiť až vtedy, keď ju naštvú. Robí jej veľkú radosť, keď si na niekom môže vybiť jej zlosť, alebo môže niekomu ublížiť, či už fyzicky, alebo psychicky. To by jej mohlo robiť problém aj pri hľadaní spojencov, keďže nie každý vyzerá a chová sa podľa jej predstáv. Práve to si ona neuvedomuje a o mnohých ľuďoch si tak vytvára negatívne predstavy, často ich odsúdi na prvý pohľad. Veľký problém jej robí voda. Nie až celkom tá, ako jej výdrž v nej. Na zemi rýchla a obratná, no vo vode by nemala žiadnu šancu. Nedá sa povedať, že by nevedela plávať, možno by sa dokázala udržať nad hladinou, no plávať vo veľkej hĺbke, to rozhodne nie. Hĺbka - to je strach, ktorého sa ani za svet nedokázala zbaviť. Keby aj chcela trénovať plávanie, nemala by kde. V Piatom kraji majú totiž nanajvýš len nejaké to lesné jazierko. Ona preto dúfa, že nikdy sa neocitne v takej situácií. Desí sa smrti utopením. Pre ňu by to bola najhoršia smrť a najhorší pocit na svete, keby sa nemohla nadýchnuť. Možno by bol pre ňu menši problém prežiť niekde bez vody a jedla. Nie je príliš rozmaznaná, to by sa o nej tiež nedalo povedať, no radšej dáva prednosť mäkkej posteli a dobrému jedlu, než chladnému a divokému prostrediu niekde v lese. Rozhodne ju nemôžeme považovať za nejakého milovníka prírody. Pri sledovaní niekoľkých ročníkov hier si mohla všimnúť, ako niektorí splátci jedia rôzne dážďovky a červy. Už pri pohľade na ne sa jej na tvári naskytne znechutený pohľad. "Radšej skapem, ako by som do seba mala napchať tento hnus" - táto veta často vychádza z jej úst, keď vidí niečo nechutné. Nikdy v ruke nedržala luk, ani žiadnu strelnú zbraň, takže je dosť málo pravdepodobné, že by tým dokázala niekoho zabiť, nanajvýš by tým ublížila sama sebe. Preto sa od tých vecí drží ďalej, ani ju nejako nelákajú. Podobne je na tom aj s oštepmi, kopijami či dokonca trojzubcami, ktoré radšej prenechá Štvrtému kraju.


Počas silnej búrky, ktorá v Piatom kraji narobila snáď najväčšie škody za posledných pár rokov, sa narodila práve Ophelia. Dievča na prvý pohľad milo vyzerajúce, no s dušou temnou ako obloha v deň, kedy sa narodila. Dlhé blond vlasy, ktoré doslova žiaria na niekoľko metrov ďaleko, mierne opálená pokožka a nevinný pohľad, to tiež dopomáha tomu, že si o nej ľudia v jej okolí vytvárajú len dobré predstavy. Teda okrem tých, ktorí ju poznajú bližšie, vrátane jej rodiny. Vždy bola až príliš hyperaktívna, a to už vo veku, kedy ešte ani nevedela chodiť. Odmalička bola takým malým diablom, ničila všetko čo sa jej nejakým spôsobom nepozdávalo, alebo nevyzeralo podľa jej predstáv. Jej rodičov skoro porazilo, keď prvé slovo, čo malá Ophelia povedala znelo: "naser si, tato!". Už vtedy sa im zdalo, že s ňou nie je niečo v poriadku. Z väčšiny vecí, čo mala si spravila boxovacie mechy, jej plyšovým hračkám dokonca trhala, či podrezávala hlavy kuchynskými nožmi. Občas sa správala ako chlapec, no niet divu, keď sa o domov musela deliť s jej štyrmi bratmi, s ktorými boli tiež občas nemalé problémy. Keď trocha povyrástla, rodičia si s ňou nevedeli rady, až sa začali strachovať o jej zdravie. Nechceli si pripustiť, že ich dcéra sa správa ako posadnutá diablom. Dúfali, že ten jej stav je len dočasný a po čase to prestane. To sa však nestalo a z ich jedinej dcéry sa rok čo rok stával čoraz namyslenejší a problémovejší človek. Škola bola pre ňu namáhavým obdobím, keďže ju to tam nebavilo a neexistoval deň, kedy by nevyviedla niečo špatné. Ona to však považovala za normálne, pretože ju to dokázalo pobaviť. Preto si tam narobila veľa problémov, vďaka ktorým ju odtiaľ takmer vylúčili. Často sa flákala za školou s jej partou ďalších "problémových deciek" a rodičom sa všelijako vyhovárala a klamala. Niekto by si mohol povedať, že to dievča nemá žiadnu dobrú vlastnosť, no mýlil by sa. Aj ona dokáže byť občas milá a priateľská, občas to síce môže len hrať, no stane sa, že si niekoho obľúbi natoľko, že ho môže považovať za priateľa. To sú však u nej len výnimočné prípady, zvyčajne je jej plán omotať si človeka okolo prsta, byť s n ím za dobrú a potom ho pri prvej príležitosti ponížiť. To je pravá tvár typickej Ophelie. Len tak-tak skončila školu a myslela si, že si bude môcť konečne robiť čo chce. V ceste jej však stáli jej rodičia, ktorí jej budúcnosť videli inak. Chceli, aby sa začala venovať tomu, čo je pre ich kraj typické - výroba energie. Čo by to bolo za tvrdohlavú Opheliu, keby hneď nezačala prekypovať zlosťou. Ten večer dokonca ušla z domu. Utekala pozdĺž koľajníc naštvaná na celú svoju rodinu, na kraj, proste na všetkých. No nedošla ďaleko, na ďalší deň ju domov doviedli mierotvorci. Nebyť toho, že ich šéf sa poznal s jej otcom, už by skončila na pranieri. A tak pokračovalo jej trápenie. Nakoniec predsa len začala pracovať niekde u elektriny, dohliada na to množstvo prístrojov, aj keď to má zatiaľ len ako brigádu. Robí všetko, len aby to jej rodine spravilo radosť. Každý deň to samé. Snaží sa byť milá a pokojná, no vo vnútri to v nej každým dňom čoraz viac vrie, až môže jedného dňa vybuchnúť ako sopka. Jediným jej šťastím je to, že vo voľnom čase môže vybehnúť niekam ďaleko od jej kraja a vybiť si zlosť na všetkom, čo jej skríži cestu. A keby sa náhodou ocitla v hrách, jej protivníci môžu rátať s tým, že u nej im vzlykanie a prosenie o život nepomôže.

Christmas Express

9. december 2015 at 17:34 | Larsyn |  Events [ Phase One ]

Při zápisu zadejte rovnou i aktivní dny. Vánoce se blíží a Kapitol vymyslel pro obyvatele a vítěze výlet po kouzelným vlakem po krajích. Zúčastnit se ho mohou pozvaní a dále všichni, kdo jsou ochotně si připlatit. Akce není pro každého, jelikož tam budou přítomní vlivné osoby Panemu, známé osoby a jiná zlatíčka (vítězové). Vítězové mají povoleno si na výlet vzít jednoho známého člověka, který bude ovšem prověřován a striktně hlídán. Pro ty nejhodnější čeká ještě odměna, která se udělí 18. 12. při společenském večeru.

 • Cena: Vítězové a pracovníci HG (tvůrci, stylisti, uvaděči - neplatí pro záskoky + avoxové) zdarma, trenéři a mírotvorci - 5 SG, ostatní - 15 SG. Zvaní hosté zdarma (pozván prezidentkou nebo hlavním tvůrcem).
 • Koná se: 17. 12. v 19:00 - 20. 12. 23:00
 • Kde: Vstup z vlakového nádraží v Kapitolu
 • Zváni jsou: Kapitol, vítězové a ostatní zvaní. Vítězové povoleno +1.
 • Téma: Vánoční 4-denní akce ve vlaku. Každý večer něco jiného. - Oblečení podle zvolených aktivit, uvedeno níže.
  • 17. 12. a 19. 12. - volný den, zkusit si můžete koktejly ve vlakovém baru pro dospělé, spa nebo zábavní sektor - mini kino, herní vagón - kasíno. / Vypravěč
  • 18. 12. - přes den volno, od 20:00 - společenský večer (nutný nóbl oděv) / Vypravěč
  • 20. 12. - cesta zpátky do Kapitolu, soutěžní večer 18:00 (pohodlný oděv ve stylu Vánoc) / Vypravěč
 • CO BUDE NA AKCI
  • Cestující budou na pokoji podle vlastního výběru po 1, 2 nebo 4.
  • SPA, kasíno, kino, restaurace, bar, společenský lounge.
  • Cesta po krajích, možná zastávka v nějakém vybraném kraji.
  • Na soutěžním večeru budete moct získat pár cen, které zjistíte až na akci.

128th Annual HG - Rozhovory III

4. december 2015 at 0:21 | Michelle


128th Annual HG - Rozhovory II

3. december 2015 at 23:32 | Michelle


128th Annual HG - Rozhovory I

3. december 2015 at 23:27 | Michelle


128th Annual HG - Soukromé představení

2. december 2015 at 19:29 | Michelle
OTHER WORLDS [ Přidej se i ty k ostatním rp. ]

obrázek

ikon1 https://lh3.googleusercontent.com/Pw0zB0hurIqLYe3Dbii8mgZ8-m5myKuUtsQ2qtwficdo5n9uKQvLA3mzvOkjh7iL3CUXJzXut2adFoTqKA=w200-h92